اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس یا پروانه تاسیس به مجوزی گفته می شود که شرکت ها و شخصیت های حقیقی می توانند پیش از راه اندازی واحدهای تولیدی یا صنعتی خود جهت دریافت آن اقدام کنند. مدت اعتبار این مجوز یک سال است و در این مدت زمان دارنده باید مقدمات شروع فعالیت های صنعتی و اقتصادی خود را انجام دهد. در طی این مدت زمان امکان ابطال جواز تاسیس نیز وجود دارد. در ادامه در خصوص شرایط و نحوه باطل شدن این مجوز خواهید خواند.
cancellation_javaz

شرایط ابطال جواز تاسیس

گاهی در مسیر اهداف مشکلات و مسائل مختلفی بر سر راه صاحبان کسب و کار قرار می گیرد که منجر به ابطال جواز تاسیس می شود. به طور کلی جهت انجام این امر باید یکی از شرایط زیر محقق شود.

  • به پایان رسیدن مدت زمان اعتبار جواز تاسیس و عدم اقدام جهت تمدید آن
  • بنا به خواسته و درخواست دارنده جواز

نحوه ابطال جواز

با گذشت یک سال از صدور جواز و عدم اقدام جهت تمدید یا تبدیل آن به پروانه بهره برداری، جواز تاسیس به صورت خود به خود باطل می شود. در صورتی که ابطال جواز تاسیس به درخواست متقاضی باشد؛ باید به سامانه بهین یاب به آدرس www.behinyab.ir مراجعه کنید. در صورتی در این سامانه ثبت نام نکرده اید؛ ثبت نام انجام دهید و اگر قبلا ثبت نام انجام شده کلمه عبور و نام کاربری خود را وارد کنید.

به بخش سرمایه گذاری وارد شوید و گزینه ابطال جواز را بزنید. هر گام را همانند راهنمایی های مربوطه انجام دهید و دکمه تایید هر گام را بزنید. در پایان مراحل نیز تایید نهایی را انتخاب کنید.

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص ابطال یا اصلاح جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری دارید با کارشناسان موسسه تکسفیر تماس بگیرید.