اخذ پروانه بهره برداری

اخذ پروانه بهره برداری فوری

زمانی که یک کارخانه یا یک واحد تولیدی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید خود را فراهم کرده و نیروی کار مجرب و مناسب برای پیش برد اهداف خود را تامین می کند، به شکل آزمایشی ابتدا اقدام به تولید می کند. ولی برای انجام تولیدات در مقیاس انبوه باید پروانه بهره برداری اخذ نمایید. پروانه بهره برداری نوعی مجوز است که میزان بهره وری و تولید یک محصول خاص را مشخص می نماید.

مرجع اخذ پروانه بهره برداری بسته به نوع محصول ،وزارت صنایع و معادن، وزارت بهداشت ، وزارت جهاد کشاورزی و ارگان هایی از این دست می باشد. مدت زمان اخذ پروانه بهره برداری حدودا ۳ ماه می باشد. این زمان کاملا به نوع اقلامی که می خواهید برای آنها پروانه بگیرید بستگی دارد. زیرا تولید هر محصولی نیاز به استعلام از ارگان هایی خاصی دارد که هر چه تعداد آنها کمتر باشد مدت زمان کمتری طول می کشد تا پروانه بهره برداری صادر شود.

اما مژده به کسانی که می خواهند در کمترین زمان ممکن پروانه بهره برداری بگیرند. دپارتمان تخصصی اخذ پروانه و جواز تاسیس در موسسه ثبتی تکسفیر، به صورت سریع و فوری امور اخذ پروانه شما را به انجام می رساند. برای اطلاع از چگونگی انجام کار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اخذ پروانه بهره برداری فوری

مزیت های اخذ پروانه بهره برداری

یکی از ملزومات برای صاحبان واحد های صنعتی که می خواهند نشان استاندارد بگیرند این است که پروانه بهره برداری داشته باشند.

تسهیلات ویژه ای همچون معافیت از پرداخت مالیات و وام با سود کم و مناسب به واحد های صنعتی پروانه دار تعلق خواهد گرفت.

صاحبان پروانه بهره برداری به اعتبار پروانه خود می توانند برای وارد کردن و خریداری ماشین آلات مورد نیاز کارگاهی وام دریافت کرده و تحت عنوان یک تولید کننده داخلی معتبر در نمایشگاه های مختلف اعم از داخلی و خارجی حضور پیدا کنند.

کارفرمایان کارخانه های دارای پروانه، ضمن اینکه معاف از پرداخت حق بیمه برای کارکنان جدید خود هستند، از امتیاز برخورداری از حامل های انرژی با نرخ دولتی بهره مند می شوند.

محدودیت های اخذ پروانه بهره برداری

در گذشته مجوز تولیدات کارگاهی و صنعتی به سادگی در حوزه شهری صادر می شده است. اما هم اکنون به دلیل اهمیت ویژه جلوگیری از آلودگی بیشتر محیط زیست به دلیل صنایع مختلف، تمامی واحد های صنعتی استان تهران برای دریافت پروانه بهره برداری باید خارج از محدوده ۱۲۰ کیلومتری شهر تاسیس شده باشند. این محدودیت برای کلان شهر اصفهان خارج از محدوده ۵۰ کیلومتری شهر می باشد.