اخذ-جواز-کسب

جواز کسب

می دانیم که جهت وارد شدن به دنیای کاسبی و شغل آزاد ابتدا باید برای اخذ جواز کسب اقدام کنیم. از آن جهت که کشور ایران، کشوری جوان است و امروزه بسیاری از جوانان خواستار ورود به کسب و کار هستند، باید متذکر شد که برای دریافت جواز نیازمند مواردی هستند که به آن ها اشاره می شود.

لازم به ذکر است که هر شخصی که در دسته ای از فعالیت های صنفی شروع به کار و سرمایه گذاری می نماید یک فرد صنفی شناخته می شود. هنگامی که فرد صنفی کاسبی خود را در محلی سیار و یا ثابت همچون مغازه آغاز می نماید، در واقع یک واحد اقتصادی را تشکیل داده است. صدور پروانه کسب توسط اتحادیه صنفی صورت می گیرد. اتحادیه صنفی نیز باید در صورت منقضی شدن زمان اعتبار جواز اخطاریه به مدت یک ماه برای تبدیل کردن جواز موقت به دائم و یا تمدید پروانه دائم صادر نماید.

گاهی نیز در شرایطی نیاز به استعلام جواز کسب یا استعلام پروانه کسب وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق درگاه زیر اقدام به استعلام جواز کسب نمایند.

استعلام جواز کسب

جهت گرفتن استعلام پروانه یا جواز کسب باید به نشانی اینترنتی http://iranianasnaf.ir مراجعه کرده و ضمن وارد نمودن شناسه صنفی و کد امنیتی داخل تصویر اقدام به گرفتن استعلام نمایید. شناسه صنفی یک کد ده رقمی است که در کادر مربوطه باید وارد شود.

استعلام جواز کسب براساس شناسه صنفی
لازم به ذکر است که می توان از طریق کد ملی و کد پستی نیز برای جواز کسب استعلام گرفت.

موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر ارائه دهنده کلیه خدمات اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری به مشتریان عزیز می باشد. جهت دریافت مشاوره کافیست با ما تماس بگیرید.