اخذ جواز تاسیس

مجوز تاسیس پیش دبستانی

از آنجایی که گذراندن دوره پیش دبستانی برای تمامی کودکانی که قصد ورود به دبستان را دارند، الزامی شده است. شاهد افزایش تاسیس مراکز پیش دبستانی در سطح شهر و استان ها هستیم. به همین منظور موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر به عنوان مرکزی که در زمینه اخذ کلیه موافقت نامه های اصولی همچون جواز تاسیس، سالهاست که فعالیت دارد؛ خود را ملزم می داند جزئیات دریافت مجوز تاسیس پیش دبستانی را برای متقاضیان محترم برشمارد.

پیش از سال ۱۳۹۷ صدور مجوز پیش دبستان و دبستان توسط سازمان بهزیستی انجام می شد، اما اکنون سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش خود را تنها مرجع صدور مجوز پیش دبستان معرفی کرد. تمام موسساتی همچون مهد کودک ها که زیر مجموعه بهزیستی بوده و ازین ارگان مجوز دارند، می بایست جهت اخذ مجوز تاسیس به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند. با این حساب این قانون تنها شامل متقاضیان جدید نشده و تمامی مراکز پیش دبستانی که از سازمان بهزیستی مجوز گرفته اند باید مواردی که در ادامه گفته می شود را جهت اخذ مجوز طبق قوانین جدید به انجام برسانند.

مجوز تاسیس پیش دبستانی

مراحل مجوز تاسیس پیش دبستانی

  • اخذ مجوز تاسیس پیش دبستانی شبیه به دریافت مجوز تاسیس مراکز و مدارس غیر انتفاعی است. برای این منظور کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست خود را به اداره آموزش و پرورش ارائه می کنند.
  • مراجع ذی صلاح پس از بررسی درخواست و مدارک متقاضی اجازه تاسیس مرکز پیش دبستانی را صادر می نمایند. مراحل کلی شامل گزینش، حراست، بررسی و تایید نهایی شورای سیاست گذاری می باشد.

شرایط دریافت مجوز تاسیس پیش دبستانی

  • متقاضی تابعیت جمهوری اسلامی را داشته باشد و به مبانی احکام اسلامی معتقد باشد. داشتن حسن شهرت نیز نوعی امتیاز محسوب می شود.
  • فاقد سابقه فعالیت در گروهک های منحرف و غیر قانونی و فاقد سو پیشینه کیفری.
  • دست کم ۳۰ سال سن برای کلیه متقاضیان و متاهل بودن برای آقایان.

متقاضیان محترم توجه داشته باشید که میزان تراکم بچه ها در هر کلاس نباید از ۳۵ نفر بیشتر شود. بنابراین در این خصوص نیز اقدامات لازم را به انجام برسانید.