اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری

تمامی واحد هایی که پیش نیازهای لازم برای راه اندازی یک واحد صنعتی یا تولیدی را داشته باشند. به بیانی دیگر اگر تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید یا مونتاژ راه اندازی شده و نیروی انسانی مناسب به کار گرفته شده باشد و همه چیز آماده انجام تولید آزمایشی باشد. سندی تاییدشده با نام پروانه بهره برداری صادر می گردد. که بیانگر این است که واحد مذکور آماده بهره برداری می باشد.

نکته مهم در خصوص اخذ پروانه بهره برداری به غیر از رعایت فاصله قانونی تا شهرهای بزرگ این است که، در صورتی که واحد صنعتی تصمیم داشته باشد حجم تولیدات خود را بالاببرد. یا این که بخواهد کالای دیگری تولید کند،حتما باید پروانه جدیدی اخذ نماید.

مدارک اخذ پروانه بهره برداری

مدارک اخذ پروانه بهره برداری

فتوکپی برابر اصل شده تمامی مدارک هویتی برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی ارائه  رونوشت مدارک ثبتی شرکت.

کامل کردن تقاضانامه کتبی مبنی بر اخذ پروانه.

کامل نمودن پرسشنامه پروانه به وسیله متقاضی.

تحویل مدارک مالکیت واحد صنعتی البته برای واحد های استیجاری می توان اجاره نامه دارای کد رهگیری نیز ارائه کرد.

ارائه نمودن مجوزهای مربوطه از ارگان هایی همچون اداره کار و رفاه اجتماعی، اداره بهداشت و معاونت غذا و دارو برای واحد هایی که جهت تولید مواد دارویی یا غذایی فعالیت می نمایند.

کارشناسان وزارت صنایع و معادن از واحد تولیدی بازدید به عمل می آورند تا ظرفیت واحد را تعیین نمایند و گزارشات خود را تحویل وزرات صنایع می دهند.

پرداخت نمودن هزینه های تصویب شده برای اخذ پروانه شامل هزینه تمبر و…

صادر شدن پروانه بهره برداری.

اخذ پروانه بهره برداری مزایای فراوانی برای دارنده آن دارد که از جمله آن ها می توان به بهره مندی از تسهیلات بانکی و معافیت های مختلف مالیاتی و بانکی اشاره نمود. در صورتی که در طول روال اخذ پروانه نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان مجرب و کارآزموده تکسفیری آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشند.