ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

جهت ثبت شرکت به کجا مراجعه کنیم؟
جهت ثبت درست و اصولی شرکت در شهر کرج باید به “ادارات ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری” مراجعه کنید. اما برای اینکه به سادگی امور ثبت شرکت خود را انجام دهید می توانید به موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه مراحل ثبت شرکت در کرج را با خیالی آسوده انجام دهید.

اولین مرحله – مشخص کردن نوع شرکت

نخستین مرحله ثبت شرکت در کرج، انتخاب و تعیین موضوع شرکت می باشد. که این امر باید با تصمیم کلیه شرکا انجام گیرد. برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید چه نوع شرکتی می خواهید ثبت کنید، باید اطلاعات دقیقی از اهداف خود برای ثبت شرکت در درجه اول، و سپس در مورد انواع شرکت های تجاری داشته باشید.

برخی از فعالیت ها نیاز به اخذ مجوز دارند. ابتدا باید تحقیق کنید که فعالیتی که شما قصد راه اندازی آن را دارید در این دسته قرار می گیرد یا خیر. و در صورت مثبت بودن پاسخ از ارگان مربوطه اقدام به اخذ مجوز نمایید.

در ادامه انواع شرکت های تجاری را نام می بریم که شما باید یکی از دسته های زیر را انتخاب کنید.

ثبت شرکت در کرج

شرکت سهامی عام

شرکت سهامی خاص

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

شرکت مختلط سهامی یا غیر سهامی

شرکت نسبی

دومین مرحله – مشخص کردن سرمایه شرکت

هریک از انواع شرکت های نام برده شده در مرحله اول دارای حداقل میزان سرمایه مخصوص به خود است. در ضمن باید مشخص شود چه افراد و یا بسته به نوع شرکت چه ارگان هایی وظیفه تامین سرمایه را برعهده دارند. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در کرج حداکثری تعیین نشده است و شرکا می توانند به هر میزان که بخواهند سرمایه خود را افزایش دهند.

سومین مرحله – تعیین مدت فعالیت شرکت

بسته به اینکه در چه مدت زمانی قصد انجام اهداف تجاری خود را دارید، مدت فعالیت خود را باید مشخص کنید. مدت فعالیت شرکت می تواند چندین ماه یا چندین سال و یا نامحدود در نظر گرفته شود.

چهارمین مرحله – انتخاب مرکز اصلی شرکت

مرکز اصلی شرکت در واقع همان مرکز اداره شرکت شماست. عموما مجامع عمومی در مرکز اصلی تشکیل می شود. برای ثبت شرکت در کرج حتما باید مرکز اصلی فعالیت شرکت خود را به صورت دقیق مشخص نمایید.

پنجمین مرحله – تهیه مدارک و چاپ آگهی

در این مرحله از ثبت شرکت در کرج، با توجه به نوع شرکتی که انتخاب کرده اید، مدارک و مستندات مورد نیاز را فراهم نموده و به موسسه ثبتی و حقوقی مورد نظر خود تحویل دهید.

و درنهایت هنگامی که کلیه مدارک شما مورد قبول اداره ثبت شرکت ها قرار گرفت، باید آگهی ثبت شرکت در کرج خود را در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانید تا مراحل ثبت شرکت به پایان برسد.