اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری تولید

پروانه بهره برداری سند و مجوزی است که هر کارخانه یا واحد صنعتی که اقدامات مورد نیاز جهت تامین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید، زمین صنعتی، استخدام نیروی انسانی و تولید آزمایشی را به انجام رسانیده باشد برای اینکه بخواهد دست به تولید انبوه بزند باید آن را دریافت کند.
پروانه بهره برداری انواع مختلفی دارد و بسته به اینکه چه محصولاتی قرار است در کارخانه شما به تولید برسد، از ارگان مرتبط با آن اجازه نهایی صدور پروانه صادر می گردد. مثلا اگر تولیدات شما مربوط به حوزه صنعت است وزارت صنایع و معادن، برای محصولات کشاورزی به طبع وزارت کشاورزی و جهت تولیدات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروانه بهره برداری تولید را به تایید خواهد رساند. پروانه بهره برداری تولید برای مدت زمان طولانی تری نسبت به جواز تاسیس دارای اعتبار است. این مدت زمان حدود ۲۵ سال می باشد و پس از آن نیز قابل تمدید می باشد.

برای سهولت در دریافت پروانه بهره برداری و تمامی مجوزات لازم در خصوص احداث واحدهای صنعتی سامانه‌ای تحت عنوان بهین یاب به آدرس www.behinyab.ir در اختیار متقاضیان قرار دارد.

پروانه بهره برداری تولید

مراحل دریافت پروانه بهره برداری تولید

یکی از اقدامات پایه و ابتدایی شما در این زمینه باید دریافت پرسشنامه از سازمان صنایع و معادن و تکمیل آن باشد. این پرسشنامه شامل مشخصات زمین واحد، میزان آب و برق مصرفی سالیانه، وضعیت پرسنل کارخانه، میزان کل سرمایه گذاری، نحوه سرمایه گذاری، ظرفیت تولید و تنوع محصولات، فهرست مواد اولیه، شرح مختصری در مورد روش تولید در کارخانه می باشد که همان گونه که گفته شد باید تماما توسط متقاضی حقیقی یا حقوقی دریافت پروانه بهره برداری تولید تکمیل شده و به امضای کارشناسان برسد.

پس از ارائه تقاضا و پرسشنامه بازرسان جهت بازدید از ماشین آلات به محل کارخانه خواهند آمد و نظر خود را ابلاغ خواهند کرد.

ارائه نمودن مدارک لازم، دریافت استعلام از سازمان های مرتبط و پرداخت هزینه های جاری همگی مراحلی هستند که باید به جهت اخذ پروانه بهره برداری تولید طی شود.

مدارک مورد نیاز

  • تقاضانامه
  • مدارک شناسایی شخصیت حقیقی و حقوقی
  • سند مالکیت زمین واحد صنعتی و یا اجاره نامه رسمی
  • مجوزات مورد نیاز از وزارت بهداشت، اداره کار و رفاه اجتماعی، معاونت غذا و دارو و اداره استاندارد برای دریافت پروانه بهره برداری