اخذ جواز تاسیس

 اخذ جواز تاسیس در شیراز

شهر شیراز به واسطه سابقه فرهنگی و تاریخی کهنی که داشته است؛ همیشه میزبان مسافران و گردشگران فراوانی می باشد. با این وجود احتمالا بسیاری از افراد از وجود پتانسیل های صنعتی و اقتصادی دیگر این شهر و استان فارس بی خبر باشند. در حالیکه در استان فارس و در جنوب شرقی این شیراز در جاده فسا به شیراز یک منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد که تمامی امکانات لازم همچون آب، برق، فیبرنوری، گاز و تلفن و سایر خدمات رفاهی را جهت راه اندازی یک کارخانه در اختیار دارد.

بنابراین احداث کارخانجات صنعتی مختلف در این شهر نیز امکان پذیر و پر بازده به نظر می رسد؛ با این حال پس از تصمیم گیری جهت انتخاب این شهر به عنوان میزبان کسب و کار تازه خود، باید نسبت به مجوزاتی که نیاز به اخذ آن ها دارید؛ نیز اطلاعات کاملی به دست بیاورید. از جمله مهم ترین مواردی که در این نوشته قصد داریم به آن بپردازیم؛ اخذ جواز تاسیس در شیراز است.

اخذ جواز تاسیس در شیراز چگونه است؟

اخذ جواز تاسیس در شیراز درواقع دریافت یک موافقت نامه اصولی است که به شما این امکان را می دهد که یک واحد تولیدی مستقل مانند کارخانه را تاسیس کنید و در آن اقدام به تولید و عرضه محصولات خاصی نمایید که در این مجوز قید می شوند.

شما به عنوان شخصیت حقیقی یا حقوقی که قصد انجام چنین کاری را دارید؛ باید آگاه باشید که پس از اخذ جواز تاسیس به شما این امکان داده می شود که در یکی از شهرک های صنعتی موجود در شیراز با شروط مناسبی زمین بخرید و واحد صنعتی خود را تاسیس کنید. ضمن اینکه به مدد قراردادی که وزارت صنایع و معادن شیراز با بانک های عامل منعقد می کند؛ تسهیلات مناسبی با اقساط طولانی مدت و شرایط استثنایی به دارندگان پروانه تاسیس تعلق خواهد گرفت.

اخذ جواز تاسیس در شیراز
اشخاص حقوقی یا همان شرکت ها ممکن است به دلیل ثبت برند تصمیم به اخذ جواز تاسیس در شیراز بگیرند؛ به این دلیل که یکی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند اخذ این موافقت نامه اصولی است.

دریافت جواز در شیراز نیز همانند شهرهای دیگر مقررات و روال خاصی دارد و تنها جهت مدت زمان یک سال دارای اعتبار است. پس از طی شدن این مدت زمان اگر پیشرفت قابل ملاحظه ای طبق نظرهای کارشناسی انجام شده باشد؛ جواز تاسیس جهت یک مدت زمان یک ساله دیگر نیز قابل تمدید است. لازم به ذکر است که اگر شرایط خط تولید و واحد تولید به اندازه انجام تولیدات آزمایشی و استخدام کارکنان پیشرفت کرده باشند؛ باید جهت اخذ پروانه بهره برداری اقدام شود.

چگونه سریع و آسان در شیراز جواز تاسیس بگیرید

مراحل اخذ جواز تاسیس در شیراز ابتدا به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه بهین یاب و سپس به صورت حضوری انجام می گیرد. بسته به محصولی که قصد تولید آن در واحد صنعتی خود را دارید؛ نیاز به اخذ استعلام از ادارات و ارگان های مختلفی وجود دارد که دریافت پاسخ هر یک نیاز به زمان مشخصی دارد.

بنابراین مدت زمان اخذ این مجوز بسته به عوامل خاصی متغیر خواهد بود. با این حال راه حلی وجود دارد که شما بتوانید به صورت فورس و سریع و بسیار آسان پروانه تاسیس بگیرید. مراجعه به موسسه ثبتی تکسفیر و وکلای صاحب نام و خبره که در این کار تجربه فراوان دارد؛ قطعا راهی است که در سریع ترین زمان ممکن شما را به هدف خود می رساند.