اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس خراسان رضوی

خراسان رضوی استانی با وسعت پهناور و منابع مناسب و فراوان است. شهر مشهد که مرکز این استان است از نظر جغرافیایی و مذهبی، اهمیت بالایی دارد. بنابراین این شهر و استان بستر مناسبی جهت راه اندازی کسب و کارهای تولیدی و صنعتی خواهند بود. از جمله صنایعی که در این استان از اقبال مناسبی جهت تولید برخوردار هستند، تولید، بسته بندی و پخش زعفران است.

باتوجه به اینکه جهت راه اندازی هرگونه واحد تولیدی و صنعتی در تمامی نقاط کشور از جمله خراسان رضوی نیاز به اخذ جواز تاسیس است؛ نیاز است متقاضیان عزیز با قوانین و مقررات و شرایط کلی این مجوز آشنایی کامل داشته باشند.

جواز تاسیس خراسان رضوی چیست و چگونه اخذ می شود؟

در صورت تمایل اشخاص حقیقی و حقوقی به راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی، اخذ مجوزی تحت نام جواز تاسیس نخستین اقدام است. در حقیقت اشخاص می توانند جهت دریافت زمین واحد صنعتی نیز پس از اخذ جواز تاسیس اقدام کنند و از شرایط ویژه دارندگان پروانه تاسیس، که در ادامه در خصوص آن توضیح داده می شود؛ بهره مند شوند.

ارگانی که جواز تاسیس را صادر می نماید؛ با توجه به حوزه فعالیت کارخانه مشخص می شود اما به طور کلی جهت کلیه فعالیت های صنعتی باید به وزارت صنایع و معادن مراجعه شود. البته مراحل ابتدایی اخذ جواز تاسیس خراسان رضوی از طریق سامانه بهین یاب و به شکل غیر حضوری صورت می گیرد.

جواز تاسیس خراسان رضوی

چرا باید جواز تاسیس خراسان رضوی را اخذ کنید؟

با در دست داشتن این مجوز شما می توانید در صورتی که زمین مناسبی جهت احداث واحد تولیدی یا صنعتی خود در اختیار ندارید؛ در یکی از شهرک های صنعتی استان، با شرایط ویژه و مناسب، زمین دریافت کنید. ضمن اینکه موسسات مالی و اعتباری نیز تسهیلات مناسبی به دارندگان پروانه تاسیس اعطا می کنند.

بسیاری از شرکت ها یا شخصیت های حقوقی، جهت ثبت برند به دریافت جواز تاسیس نیاز خواهند داشت.

این مجوز با وجود اینکه تنها یک سال دارای اعتبار است؛ می توانید آن را در صورت نیاز جهت یک دوره یک ساله دیگر تمدید کنید.

شهرک های صنعتی مناسب جهت اخذ جواز تاسیس خراسان رضوی

به استناد سایت شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی، تا به امروز، استان خراسان رضوی چهل شهرک و ناحیه صنعتی دارد که بیست وسه شهرک از این تعداد در مناطق محروم قرار دارند و کلیه اراضی در اختیار این شرکت، حدود هشت هزار هکتار است که حدود پنج هزار هکتار از آن تاکنون عملیاتی شده است.

هریک از این شهرک های صنعیت زمین عمران شده ای هستندکه جهت استقرار صنایع مختلف مورد تفکیک قرار می گیرند و معمولا تمام یا بخشی از خدماتی همچون آب، برق، آتش نشانی، ارتباطات، خدمات بهداشتی، خدمات عمومی و غیره به آن ها اختصاص پیدا خواهدکرد.

مدارک مربوط به اخذ جواز تاسیس خراسان رضوی

در این استان نیز همانند سایر استان های کشور مقررات اخذ جواز تاسیس جهت شخصیت های حقوقی و حقیقی اندکی با یکدیگر متفاوت است.

حقیقی

در خصوص اشخاص حقیقی باید فتوکپی برابر اصل شده از تمامی مدارک شناسایی متقاضی به همراه کارت پایان خدمت یا معافیت ارائه شود. ضمن اینکه آدرس محل اقامت شخص به همراه کد پستی نیز مورد نیاز است. با توجه به اینکه جهت اخذ انواع جواز تاسیس به اخذ مجوز از ارگان ها نیاز دارید؛ باید این مجوزات در همان ابتدای کار دریافت و تحویل داده شود.

حقوقی

در همان ابتدای کار توجه داشته باشید که تولیداتی که قصد اخذ جواز تاسیس برای آنها را دارید باید با موضوع شرکت شما هم خوانی داشته باشند و سپس اقدام به فراهم نمودن مدارک زیر نمایید.

در یک شرکت مدیرعامل باید فتوکپی برابر اصل شده تمامی مدارک شناسایی و کارت پایان خدمت خود را جهت اخذ پروانه تاسیس ارائه کند. باقی مدارک مربوط به شرکت هستند که شامل فتوکپی از آخرین آگهی تغییرات، اساسنامه، شرکت نامه و مهر شرکت می شود.

چطور سریع و آسان در خراسان رضوی جواز تاسیس بگیرید؟

از آن جهت که اخذ جواز تاسیس خراسان رضوی نیز در طی یک سری سلسه مراتب اداری اخذ می شود؛ باید صبر و حوصله فراوانی به خرج دهید و تمامی مراحلی که در سامانه بهین یاب توضیح داده شده است را به درستی طی کنید. اما اگر فرصت کافی جهت انجام این کار را ندارید و تصمیم دارید به سرعت کار خود را آغاز کنید؛ موسساتی همچون تکسفیر راه را برای شما هموار می کنند و شما را سریعتر به هدفتان می رسانند. در خصوص مراحلی که کارشناسان این مجموعه برای امور اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری انجام می دهند، با تماس با شماره 09121986174 اطلاع پیدا کنید.