اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری اشتهارد

اشتهارد در کوچک ترین استان کشور یعنی استان البرز واقع شده است. این شهر باستانی و قدیمی محسوب می شود و اماکن دیدنی و گردشگری مختلفی دارد. این شهر بزرگترین شهرک صنعتی را در ایران دارا می باشد که ظرفیت پذیرش کارخانجات مختلفی را برای این شهر بوجود آورده است.

اشتهارد با تهران حدود 122 کیلومتر و با کرج 88 کیلومتر فاصله دارد؛ بنابراین از لحاظ مسافت نیز به شهرهای بزرگ نزدیک است و این مسئله یک حسن بزرگ برای این شهر محسوب می شود. به صرفه بودن سرمایه گذاری در این شهر و مزایایی که راه اندازی واحد صنعتی در شهرک های صنعتی واقع در اشتهارد دارند؛ سرمایه گذاران را مجاب خواهد کرد که در این شهر به فعالیت بپردازند.

پروانه بهره برداری در اشتهارد چیست و چه مزایایی دارد؟

زمانی که یک سرمایه گذار یا صنعتگر قصد تولید یا راه اندازی کارخانه ای را دارد؛ باید جهت
اخذ پروانه بهره برداری اشتهارد اقدام کند. این مجوز علاوه بر اینکه موجب قانونی بودن فعالیت های شخص می شود؛ مزایای دیگری نیز برای او در پی دارد. لازم به ذکر است که جهت دریافت زمین در شهرک های صنعتی می توانید به سایت شرکت شهرک های صنعتی استان البرز مراجعه کنید.

پروانه بهره برداری اشتهارد مجوزی است که هر زمان اقدامات لازم مانند تامین زمین و تجهیزات مورد نیاز جهت احداث ساختمان و نصب ماشین آلات مختلف در مورد خط تولید و استخدام نیروی انسانی انجام شد؛ باید از ارگان های مربوطه همچون سازمان صنعت معدن و تجارت اخذ شود. لازم به ذکر است که امکان دارد واحد صنعتی جواز تاسیس داشته باشد یا نداشته باشد.

پروانه بهره برداری اشتهارد

مزایا

تمامی ماشین آلاتی که در کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند؛ همگی وارداتی هستند. بنابراین شما مجبورید؛ مبلغی را نیز جهت هزینه های مربوط به گمرک پرداخت کنید. اما اگر پروانه بهره برداری اشتهارد را اخذ کنید؛ نیازی به پرداخت این هزینه های اضافی نیست.

یکی از مزایای مالی دیگری که این مجوز برای شما در پی خواهد داشت. معافیت از پرداخت هرگونه مالیات است.

برخی از واحدهای صنعتی باید برای محصولاتشان نشان استاندارد اجباری بگیرند که یکی از مقدمات آن دارا بودن پروانه بهره برداری است.

یکی از اصلی ترین نیازهای یک واحد صنعتی مواد اولیه است. دارندگان پروانه با مراجعه به پالایشگاه ها و شرکت ها قادر هستند این مواد را با نرخ دولتی و کاملا مقرون به صرفه دریافت کنند.

اخذ تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین یکی دیگر از محاسن دارا بودن پروانه بهره برداری است که موجب بخشودگی جریمه اقساط معوقه تا مدت زمان یک سال نیز می شود.

پروانه بهره برداری اشتهارد چگونه اخذ می شود؟

اگر می خواهید به صورت فورس ماژور و سریع پروانه بهره برداری بگیرید؛ بهتر است از کارشناسانی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند. وکلای تکسفیر چندین سال است که در حوزه اخذ انواع پروانه بهره برداری در حال فعالیت هستند و به صورت حضوری و تلفنی آماده ارائه مشاوره به متقاضیان محترم هستند.

در غیر این صورت متقاضی باید ضمن مراجعه به سامانه بهین یاب نسبت به تکمیل تقاضای خود و تکمیل پرسشنامه اخذ پروانه بهره برداری اشتهارد اقدام کند.

تمامی اطلاعات وارد شده در سامانه توسط کارشناسان مربوطه مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرد.

در صورتی که نقصی در مدارک موجود نباشد؛ کارشناسی از سوی ارگان مرتبط جهت بازدید از واحد تولیدی و مطابقت آن بر مفاد قانونی و آیین نامه مراجعه کرده و مشاهدات خود را گزارش می کند.

هر نوع از پروانه بهره برداری باید پس از انجام برخی استعلامات از ارگان ها و سازمان های مختلف اخذ شود. که مدت زمان اخذ آن نیز به تعداد این استعلامات بر می گردد. با این حال در هر صورت پس از انجام این مراحل پروانه بهره برداری صادر می شود.