اخذ-جواز-کسب

اخذ جواز کسب در تهران

شهر تهران پایتخت کشور ایران است. بنابراین قطب اقتصادی و سیاسی کشورمان محسوب می شود. به دلیل تمرکز امکانات متنوع رفاهی و اجتماعی در این کلان شهر، جمعیت فراوانی را در خود جای داده است. به تمامی دلایل ذکر شده، کسب و کار در تهران رونق بسیار خوبی دارد.

در صورتی که در کلان شهر بزرگ تهران زندگی می کنید و قصد راه اندازی کسب و کار خودتان را دارید باید جواز یا پروانه کسب بگیرید. این کار موجب می شود تا کار شما شکل قانونی به خود بگیرد و مشتریان با اعتماد بیشتری امور خود را به شما بسپارند.

برای اخذ جواز کسب در تهران و کرج آسانترین راه مراجعه دپارتمان تخصصی اخذ جواز کسب در تکسفیر می باشد. با بهره گیری از کارشناسان خبره که در  این زمینه تجربه فراوانی دارند سریعتر به هدف خود خواهید رسید.

اخذ جواز کسب در تهران

مراحل اخذ جواز کسب در تهران

در شهر تهران هر حرفه و کسب و کاری برای خود دارای اتحادیه خاصی می باشد. جهت اخذ جواز اولین قدم شما باید مراجعه به اتحادیه صنف خودتان باشد. البته برای این کار یک سامانه اینترنتی به نشانی www.iranianasnaf.ir نیز وجود دارد که می توانید ازین طریق نیز اقدام کنید.

در هر دو حالت متقاضی دریافت پروانه کسب باید درخواست خود را ثبت نماید.

پس از ثبت درخواست، کارشناسان اتحادیه محل کسب یا همان واحد صنفی شما را مورد بازدید قرار می دهند.

درخواست شما در جلسه هیئت مدیره اتحادیه مطرح می شود و نظر مثبت یا منفی نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود ، اگر پس از پانزده روز پاسخی دریافت نکردید به معنای مثبت بودن نتیجه می باشد. در صورت منفی بودن نیز می توانید نقایص را برطرف کرده و مجددا درخواست خود را ثبت کنید.

در صورت مثبت بودن پاسخ باید مدارک خود آماده کرده و به اتحادیه تحویل دهید.

اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد پروانه کسب صادر خواهد شد.