اخذ-جواز-کسب

اخذ جواز کسب در کرج

کمی که در سطح شهر کرج قدم بزنیم درخواهیم یافت که بعد از کلان شهر تهران شهر بزرگ و پرجمعیتی است. باتوجه به آب و هوای مناسب و به صرفه تر بودن هزینه های زندگی در کرج افراد زیادی این شهر بزرگ را برای زندگی انتخاب نموده اند.

بسیاری از ساکنان شهر کرج علاقه مند به دایر نمودن مشاغل آزاد می باشند. این افراد برای قانونمندکردن فعالیت های خود باید جواز کسب یا پروانه کسب داشته باشند. یک راه سریع و آسان برای آن دسته از عزیزانی که در شهر کرج متقاضی اخذ پروانه کسب می باشند این است که به دپارتمان تخصصی تکسفیر مراجعه نموده و در سریعترین زمان ممکن برای واحد صنفی خود جواز کسب بگیرند و مشغول به کار شوند. اگر هم اطلاعات چندانی در این خصوص ندارید مشاوران تکسفیری تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد.

اطلاع از مراحل و روند دریافت جواز کسب می تواند برای متقاضیان این امر مفید باشد، بنابراین توجه شما را به ادامه این مقاله جلب می کنیم.

اخذ جواز کسب در کرج

مراحل اخذ جواز کسب در کرج

  • تمامی مشاغلی که باید جواز کسب بگیرند دارای اتحادیه های مربوط به خود می باشند که جهت دریافت پروانه باید به آنجا مراجعه کنند. ضمنا متقاضیان می توانند به نشانی اینترنتی www.irananasnaf.ir نیز مراجعه کنند و در درگاه اینترنتی ذکر شده درخواست خود را ثبت کنند. در صورت مراجعه به اتحادیه پس از ثبت تقاضا باید رسید آن را نیز دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.
  • شخصی به عنوان بازرس اتحادیه از محل کسب یا همان واحد صنفی بازدید می کند و بررسی ها و مشاهدات خود را به صمع و نظر هیئت مدیره می رسانند.
  • درخواست متقاضی و مشاهدات کارشناس  در جلسه هیئت مدیره اتحادیه مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه ظرف مدت ۱۵ روز کاری به متقاضی اعلام می شود. متقاضی موظف است پس از ابلاغ نظر مثبت اقدام به تهیه مدارک مورد نیاز نماید.

و حالا می رویم سراغ مدارک ….

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز کسب در کرج

مدارک مربوط به خود متقاضی شامل: کپی به همراه اصل تمامی مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی. ارائه کپی از آخرین مدرک تحصیلی( متقاضیان زیر ۵۰ سال حتما باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند). شش قطعه تصویر در اندازه ۳ در ۴ . رسید واریز مبالغ عضویت در اتحادیه و هزینه های جاری.

مدارک مربوط به واحد صنفی: ارائه کاربری اداری ، صنعتی یا تجاری و یا پایان کار واحد صنفی . ارائه مدارک مالکیت واحد صنفی و یا اجاره نامه دارای شرایط زیر:

مبایعه نامه ای که به نام متقاضی باشد. قراداد اجاره واحد صنفی فی مابین ادارات و نهادهای دولتی و شرکت های صنفی خاص . اجاره نامه رسمی که به نام متقاضی باشد.