اخذ جواز تاسیس

ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی

جواز تاسیس مجوزی است که هم به اشخاص حقیقی و هم حقوقی تعلق می گیرد. البته جهت دریافت این مجوز باید برخی شرایط رعایت شود. با دارا بودن این مجوز، امکان سرمایه گذاری در بخش صنعتی و تولیدی کشاورزی فراهم خواهدشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی

 • ارائه معرفی نامه از جهاد کشاورزی شهرستان مورد تقاضا.
 • آدرس، شماره تماس و کد پستی متقاضی.
 • ارائه فتوکپی از مدارک شناسایی شخص حقیقی و یا مدیرعامل شرکت.
 • ارائه اساسنامه و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت از متقاضی حقوقی.
 • مدارک مالکیت زمین، در خصوص زمین‌های استیجاری نیز باید اجاره نامه حداقل پنج سال مدت داشته باشد.
 • دریافت پاسخ استعلام از وزارتخانه های مختلفی همچون دامپزشکی و غیره.

مراحل ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی

 • نخستین مراحل ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی باید توسط سامانه بهین یاب صورت بگیرد اما سلسله مراتبی نیز وجود دارد که برخی از آن ها باید به صورت حضوری انجام شود.
 • تقاضانامه صدور جواز تاسیس باید به تایید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مورد تقاضا برسد. که این عمل پس از بررسی مدارک و عدم وجود نقص در آن انجام خواهدشد.
 • انجام مصاحبه جهت بررسی مهارت، تجربه و تخصص متقاضی بسیار ضروری به نظر می رسد.
 • علاوه بر بررسی مهارت های متقاضی، زمین و منطقه‌ای که واحد صنعتی در آن قرار دارد؛ توسط بازرسان بازید می شود.
 • استعلام های مختلف باید از ارگان های ذی ربط انجام شود و جوابیه آن به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارائه شود.
 • پرونده متشکل از تمامی مدارک توسط ریاست اداره، مدیریت و معاونت صنایع روستایی باید مورد تایید قرار بگیرد.
 • هزینه های جاری در خصوص اخذ جواز تاسیس باید به حساب خزانه دولت واریز شود.
 • پس از امضای فرم‌های مختلف و تعهدنامه توسط متقاضی، جواز تاسیس نیز توسط ریاست سازمان امضا می شود و یک نسخه از آن به متقاضی تحویل داده خواهدشد.

ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی

مراحل ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی در سامانه بهین یاب

 1. جهت اخذ جواز تاسیس جهاد کشاورزی از سامانه بهین یاب باید به بخش سرمایه گذاری مراجعه کنید. در این بخش از قسمت فرآیندهای جوازتاسیس واحدهای تولیدی وارد بخش صدور شوید.
 2. جهت ادامه فرآیند باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. این مشخصات برای هر شخص تنها یک بار صادر می شود؛ بنابراین در حفظ و نگهداری نام کاربری خود دقت کنید ولی در صورتیکه رمز عبور خود را فراموش کرده باشید از طریق لینک فراموشی رمز عبور قابل بازیابی خواهدبود.
 3. در گام نخست ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی باید عنوان طرح و محل دقیق آن را مشخص کنید و انتخاب کنید که زمین مورد نیاز جهت احداث واحد صنعتی را در اختیار دارید یا خیر. با انتخاب استان مورد نظر، انتخاب موضوع فعالیت اعم از اولویت دار و بدون اولویت در کادر موضوع سرمایه گذاری قابل انتخاب خواهد بود که باید کد آیسیک مربوط به آن را انتخاب کنید. آخرین مورد قابل تنظیم در گام اول ایجادی یا توسعه‌ای بودن طرح می باشد.
 4. در گام بعدی پرداخت فیش های مشخص باید انجام گیرد و پس از آن نیز مشخصات سرمایه گذاریف نحوه اجرا و صنایع پیشرفته جزو مراحلی هستند که باید پیگیری شوند.

چه واحدهایی اجازه دریافت جواز تاسیس جهاد کشاورزی را دارند؟

این پرسش در بخش سوالات متداول در سایت وزارت صنایع و معادن نیز مطرح شده است. در این بخش کارشناس مربوطه پاسخ داده است که واحدهایی که تاکنون اقدام به دریافت جواز تاسیس نکرده اند؛ در بخش صدور جواز و در انتهای صفحه، گزینه ایجادی را انتخاب می کنند و افرادی که دارای پروانه بهره برداری هستند و قصد دارند برای یک واحد صنعتی دیگر جواز تاسیس بگیرند؛ از این بخش گزینه توسعه ای را باید انتخاب کنند.

آسان ترین راه جهت ثبت نام جواز تاسیس جهاد کشاورزی چیست؟

به طور کلی اگر قصد دارید به صورت فورس ماژور و بسیار آسان جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری دریافت کنید؛ بهتر است که امور مربوط به ثبت نام و اخذ جواز تاسیس جهاد کشاورزی را به موسساتی همچون تکسفیر واگذار کنید. این موسسات با اخذ وکالت از جانب شما، تمامی امور را در اسرع وقت به انجام می رسانند و شما با خیالی آسوده به دیگر مسائل کاری خود خواهید پرداخت.

ضمن اینکه زمانی که خودتان کارهای اداری را انجام می دهید؛ معمولا هیچ تصوری از میزان وقت و انرژی که قرار است صرف کنید؛ ندارید اما کارشناسان این مجموعه به دلیل تجربه فراوانی که دارند؛ شما را از زمان مشخص آماده شدن مدارک آگاه خواهند کرد.