اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس در اشتهارد

شهر اشتهارد یکی از مهم ترین شهرک‌های صنعتی ایران است که از در مسیر جاده تهران قرار دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی اشتهارد از شمال به نظرآباد، از جنوب به شهر ملارد، از شرق به شهر کرج و از غرب به شهر بوئین زهرا محدود می گردد. وجود مجتمع‌های صنعتی همچون آراسنج، دانسفهان، لیا و تعدادی کارخانه بزرگ موجب اهمیت اقتصادی و صنعتی فراوان این شهر در صنعت منطقه شده است.

تمامی افراد اعم از حقیقی و حقوقی اگر بخواهند در شهر صنعتی اشتهارد واحد تولیدی خود را تاسیس کنند، ناچار به دریافت جواز تاسیس هستند.  اخذ جواز تاسیس اشتهارد نیازمند طی شدن مراحل مختلفی است که ممکن است افراد فرصت و یا دانش انجام آن را نداشته باشند. بنابراین پیشنهاد می شود تمامی مراحل اخذ جواز تاسیس در اشتهارد را به متخصصان کارآزموده موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر محول کرده و با اطمینان خاطر به سوی هدف خود حرکت نمایید. با این حال اگر می‌خواهید با مراحل دریافت این موافقت نامه اصولی آشنا شوید، خواندن ادامه این نوشته را از دست ندهید.

جواز تاسیس اشتهارد

ایجاد و راه اندازی کارخانه در شهرک صنعتی اشتهارد چه مراحلی دارد؟

  • اخذ جواز تاسیس اشتهارد اولین قدم راه اندازی کارخانه می باشد.
  • از سوی اداره صنعت معدن و تجارت استان البرز برای یکی از شهرک های صنعتی طبق محصولی که قصد تولید آن را دارید، معرفی نامه صادر می گردد.
  • پس از اینکه زمین مورد نظر جهت احداث واحد صنعتی را انتخاب کردید، باید میزان 30 درصد از مبلغ را پرداخت کرده و اقدام به عقد قرارداد نمایید.
  • در این مرحله عملیات می توانید احداث ساختمان را آغاز کرده و ماشین آلات و تجهیزات را برای تولید آزمایشی فراهم نمایید.
  • هنگامی که حدودا میزان 30 درصد از پروژه پیش رفت، می توانید ضمن اخذ معرفی نامه از اداره صنعت و معدن برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنید.
  • پس از دریافت مجوزات مورد نیاز شامل مجوزات بهداشتی و زیست محیطی برای اخذ پروانه بهره برداری در شهرک صنعتی اشتهارد تقاضا دهید.
  • در این مرحله در صورت تمایل می توانید برای وام سرمایه در گردش درخواست دهید که البته برای این امر هم معرفی نامه اداره صنعت، معدن و تجارت مورد نیاز است.