اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس

همانگونه که احتمالا می دانید، جواز یا پروانه تاسیس نوعی موافقت نامه اصولی است که بعد از اینکه طرح توجیهی ارائه شده بوسیله کارشناس پذیرفته شود، وزرات صنایع و معادن اقدام به صدور آن می نماید. اخذ جواز تاسیس نخستین گام برای آغاز طرع عمرانی می باشد.

در زمانی که جواز تاسیس دارای اعتبار است، زمانی بالغ بر یک سال، شخص حقیقی یا حقوقی می بایست برای راه اندازی تجهیزات و آماده سازی برای بهره برداری اقدام کند. و پس از آن پروانه بهره برداری اخذ کند تا بتواند تولیدات خود را به بهره برداری انبوه برساند.

ثبت برند

هنگامی که در حال تولید یک محصول به شکل عمده هستید، یا خدماتی خاص و منحصر به فرد را ارائه می دهید بسترهایی برای سو استفاده از برند شما وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی و همچنین بهره مندی از امتیازات متعاقب برند خود را ثبت کنید.

پس از ثبت برند شما می توانید به صورت گسترده تر بازاریابی کنید . تا محصولات و خدماتتان با سرعت بیشتری به سبد خرید جامعه اضافه شود. مدارک و شرایط ثبت برند برای اشخاص حقوقی و حقیقی متفاوت است.
جواز تاسیس برای ثبت برند

جواز تاسیس برای ثبت برند

اگر شخصیت حقوقی بخواهد برند ثبت کند باید جواز تاسیس داشته باشد. به بیان دیگر هنگامی یک شخصیت حقوقی می خواهد اقدام به ثبت برند نماید، علاوه بر مدارکی همچون مدارک هویتی و مدارک ثبتی شرکت، باید مستنداتی نیز در خصوص مجوزهای فعالیت خود ارائه دهد. این مجوز ها می توانند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری یا حتی کارت بازرگانی باشند. البته لازم به ذکر است اگر در تصویر یا نام برند خود از حروف لاتین استفاده نکنید، نیازی به ارائه کردن کارت بازرگانی نیست.