اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس چابهار

چابهار یک شهر بندری در قسمت جنوبی استان سیستان و بلوچستان است که در مجاورت دریای عمان قرار دارد. وجود راه آبی وسیع در این شهر بندری، بستر مناسب جهت اسکله‌های با عمق زیاد جهت پهلوگیری کشتی‌های صنعتی را فراهم کرده است. بنابراین این منطقه پتانسیل های اقتصادی و صنعتی فراوانی دارد که به واسطه موقعیت جغرافیایی آن شکل گرفته. بسیاری از کارشناسان نیز بندر چابهار را یک ناحیه ترانزیتی بسیار با ارزش برای مناطق شمالی و جنوب شرق می دانند.

دریافت جواز تاسیس چابهار یک امتیاز فوق العاده برای سرمایه گذاران است. به این دلیل که این بندر به سوخت های فوسیلی و مواد معدنی مختلف دسترسی آسانی دارد. با احداث واحد صنعتی در این ناحیه، به بخش وسیعی از منابع انرژی جهان دسترسی خواهید داشت. ضمن اینکه این منطقه در نزدیکی کشورهای پرجمعیتی همچون هند و پاکستان قرار دارد و همین امر بازار استفاده از تولیدات واحد صنعتی شما را تضمین خواهد کرد. حال که با ویژگی های این منطقه مهم و باارزش آشنا شده اید؛ به نکاتی در خصوص دریافت مجوز تاسیس در این منطقه پرداخته می شود.

مزایا جواز تاسیس در چابهار

در این ناحیه مشوق های قانونی بسیار خوبی برای سرمایه گذاران فراهم می شود که شامل جواز تاسیس چابهار نیز می شود. به عنوان مثال هرگونه فعالیت اقتصادی و صنعتی در این ناحیه تا بیست سال از پرداخت مالیات معاف خواهدبود. در ضمن به این دلیل که بندر چابهار یک منطقه آزاد محسوب می شود؛ ورود و خروج سرمایه و سود، مشارکت سرمایه گذاران خارجی، نقل و انتقال ارز، ضمانت و حمایت از سرمایه های خارجی، تاسیس بانک و بیمه های خارجی و چندین و چند مجوز قانونی دیگر به آسانی انجام خواهدشد.

بنابراین با توجه به امکانات ویژه و بسیار خاص این بندر اخذ جواز تاسیس نیز تسهیلات بسیار خوبی برای متقاضیان فراهم خواهد کرد.

جواز تاسیس چابهار

مراحل اخذ جواز تاسیس در چابهار

 1. اولین مرحله این است که متقاضی حقیقی یا حقوقی درخواست کتبی خود را به واحد سرمایه گذاری تحویل دهد.
 2. اگر قصد تاسیس یک واحد تولیدی را دارید؛ در ضمن ارائه یک طرح توجیهی باید نحوه فرایند تولید و تهویه مواد اولیه را توضیح دهید.
 3. در صورتی که زمین مناسب جهت احداث واحد تولیدی یا صنعتی را ندارید؛ درخواستی با همین مضمون به وزارت صنایع و معادن استان ارائه کنید که نسبت به جانمایی موقت از مدیریت اطلاعات شهرسازی و جغرافیایی استان استعلام به عمل آید.
 4. در بخش صدور مجوزهای اداره صنایع و معادن استان برخی مدارک از متقاضی حقیقی یا حقوقی دریافت می شود. در صورت کامل بودن مدارک، تعرفه صدور جواز تاسیس به متقاضی داده می شود.
 5. در نهایت جواز به امضای معاومت و مدیر وزارتخانه می رسد و اصل آن به متقاضی تحویل داده می شود. ضمن اینکه چند نسخه از ان حتما به واحدها و ارگان های مرتبط ارسال خواهدشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس چابهار

 • فتوکپی از مدارک هویتی اشخاص حقیقی یا مدیرعامل شخصیت های حقوقی.
 • گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیار برای اشخاص حقیقی یا مدیرعامل اشخاص حقوقی.
 • ارائه درخواست کتبی به همراه اصل طرح توجیهی اقتصادی فنی برای واحدهای تولیدی.
 • کامل کردن فرم مربوط به درخواست سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار.
 • ارائه اصل و کپی از سند مالکیت محل فعالیت به همراه قراردارد جانمایی موقت در صورت استیجاری بودن محل نیز باید اصل و کپی برابر اصل اجاره نامه رسمی آن ارائه شود.
 • از آن جهت که واریز پذیره صدور مجوز بسیار ضروری است باید رسید بانکی واریز مبلغ نیز ارائه شود.

چهطور جواز تاسیس چابهار را در کمترین زمان دریافت کنیم؟

بسته به زمینه تولیداتی که قصد انجام آن را دارید؛ زمان اخذ جواز تاسیس چابهار بین پانزده روز تا دو ماه به طول می انجامد. زیرا باید از ارگان های خاصی مجوز دریافت شود. در صورتی که هریک از مراحل را به درستی انجام ندهید یا از نحوه اجرای درست آن مطلع نباشید؛ این زمان طولانی تر خواهدشد. اگر بسته به شرایط کاری و اقتصادی خود فرصت یا دانش کافی جهت انجام درست مراحل را ندارید یا می خواهید سریعتر از حد معمول مجوز خود را دریافت کرده و شروع به تولید آزمایشی نمایید؛ از کارشناسان حرفه ای موسسه ثبتی تکسفیر کمک بخواهید. این مجموعه چندین سال است که در زمینه اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری فعالیت می کند و تجربیات فراوانی در  این زمینه دارد. به همین جهت استفاده از کمک های این مجموعه بدون شک کمک کننده خواهدبود.