اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس کارخانه

قبل از اینکه یک کارخانه تاسیس کرده و به تولید کالا بپردازید، باید نوعی موافقت نامه اصولی به نام جواز تاسیس را اخذ نمایید. این مجوز به شما اجازه می دهد مقدمات ساخت و راه اندازی واحد تولیدی خود را از سر بگیرید. اما باید توجه داشت که جواز تاسیس کارخانه تنها یک سال دارای اعتبار است. پس از گذشت این مدت زمان در صورتی پروژه ساخت کارخانه تا اندازه ای پیشرفت کرده باشد که شما بتوانید به صورت آزمایشی قسمتی از خط تولید را فعال کرده و به تولید کالا بپردازید، جواز تاسیس شما به پروانه بهره برداری تغییر خواهد کرد. اما در غیر این صورت جواز تاسیس از اعتبار ساقط شده و ناچارید تمامی مراحل را از ابتدا انجام دهید. البته تمدید جواز تاسیس کارخانه نیز بسته به نظر کارشناسان و میزان پیشرفت پروژه امکان پذیر خواهد بود.

جواز تاسیس کارخانه توسط دو ارگان وزرات صنایع و معادن و سازمان جهاد کشاورزی صادر می شود. برای شروع روال اخذ جواز تاسیس می بایست به سامانه‌ای در همین خصوص به نام بهین یاب مراجعه نمایید.
این جواز تاسیس در صورت نیاز به نام شخص یا شرکت دیگری ( شخص حقیقی یا حقوقی) قابل واگذاری است. در صورتی که نیاز به کسب هرگونه اطلاعات تکمیلی در این خصوص دارید، مشاوران متخصص تکسفیری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

جواز تاسیس کارخانه

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس کارخانه

ارائه فتوکپی از تمامی مدارک هویتی همچون کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت.

تحویل و ارائه طرح توجیهی واحد صنعتی یا تولیدی.

برای متقاضیان حقوقی، ارائه کپی از تمامی مدارک هویتی مدیرعامل شرکت شامل کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت، مهر و سربرگ شرکت، فتوکپی از اظهارنامه و شرکتنامه، کپی از آگهی تاسیس و یا آخرین تغییرات شرکت.