اخذ-جواز-کسب

جواز کسب برای ضمانت

همان گونه که می دانید جواز کسب مجوزی است که به موجب آن افراد صنفی می توانند در واحد های صنفی خود به فعالیت بپردازند. این مجوز به صورت دائمی و موقت از سوی اتحادیه های اصناف مختلف صادر می گردد.

بسیاری از موسسات مالی و اعتباری همچون بانک ها جهت ضمانت بازگشت مبلغ وام و تسهیلات شرایطی همچون ارائه فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوقی از افراد کارمند و یا ارائه جواز کسب برای افراد کاسب را به عنوان شروط اصلی مطرح می نمایند. بنابراین دارا بودن جواز کسب برای اخذ تسهیلات بانکی دارای اهمیت است. در این مقاله قصد داریم شرایط جواز کسب برای ضمانت را بررسی کنیم.

سوالاتی در خصوص جواز کسب برای ضمانت

اگر شخصی با جواز کسب خود ضامن کسی شده باشد آیا این امکان وجود دارد که بتواند ضامن شخص دیگری نیز برای دریافت وام بشود؟

باید گفت که اشکالی ندارد و دارنده جواز کسب می تواند ضامن چند نفر نیز بشود.

آیا می توان روی جواز کسب و با استفاده از آن از تسهیلات بانکی بهره مند گردید؟

گاهی در برخی از موسسات مالی صاحب جواز می تواند حسابی جاری افتتاح کرده و با حساب خود کار کند و پس از گذشت مدتی به حساب او وام تعلق خواهد گرفت. ولی به طور کلی جواز یا پروانه کسب عموما برای ضمانت استفاده می شود و طبق آخرین مصوبات امکانی وجود ندارد که بتوان روی خود جواز کسب وام گرفت. البته برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص باید با اتحادیه و بانک مورد نظر خود مشورت نمایید.

در صورتی که در خصوص اخذ جواز تاسیس و اخذ جواز کسب و پروانه بهره برداری نیاز به راهنمایی دارید می توانید با موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر تماس حاصل فرمایید.