اخذ-جواز-کسب

اخذ جواز کسب فست فود

در مرحله اول باید درخواستی کتبی مبنی بر اخذ جواز کسب فست فود به اتحادیه مواد غذایی و اغذیه فروشان تحویل دهید. اتحادیه مذکور جهت فروش و توزیع انواع ساندویچ گرم و سرد و همینطور پیتزا اقدام به صدور پروانه کسب می نماید.اگر برای هریک از موارد مذکور جواز کسب بگیرید می توانید موادی همانند همبرگر و مواد گوشتی را به شکل جزئی به فروش برسانید.

متراژ محل کسب شما برای راه اندازی یک ساندویچ فروشی باید حداقل 18 متر باشد. این متراژ برای پیتزافروشی دست کم  24 متر است. ملک مغازه می تواند استیجاری نیز باشد، تنها کافیست اجاره نامه رسمی آن که دارای کد رهگیری باشد را ارائه دهید.

بدیهی است که هر یک از مواردی که مشمول فروش اغذیه می شود باید دارای کلیه امکانات طبح غذا همچون اجاق و ظروف و.. همچنین یخچال نیز باشد.

جواز کسب فست فود

جهت اخذ جواز کسب فست فود چه مدارکی نیاز است؟

12 تکه تصویر در ابعاد 3*4 که جدید و پشت نویسی شده باشد.

جدیدترین مدرک اخذ شده تحصیلی . لازم به ذکر است حداقل داشتن سواد خواندن نوشتن برای تمامی متقاضیان به جز افراد بالای 50 سال ضروری می باشد.

گواهی پایان خدمت برای متقاضیان آقا.

ارائه کپی از کارت ملی  به صورت پشت و رو به همراه اصل مدارک همینطور کپی برابر اصل شده تمامی صفحات شناسنامه.

اگر ملکی که مورد نظر برای راه اندازی فست فود یا ساندویچی به نام متقاضی باشد، باید اصل و کپی سند مالکیت ارائه شود.

کد پستی ده رقمی موجود روی فیش تلفن.

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و عدم اعتیاد.

مراحل اخذ جواز کسب فست فود

پس از اینکه متقاضی درخواست عضویت خود را به اتحادیه صنف اغذیه فروشان تحویل داد، حداکثر پانزده روز کاری بعد اتحادیه تصمیم نهایی خود را در خصوص قبول یا رد درخواست عضویت اعلام می دارد. متقاضی نیز باید ظرف مدت زمان سه ماه تمامی مدارک ذکر شده برای اخذ پروانه کسب را به اتحادیه تحویل دهد.

بازرسین ملک را بررسی کرده و با شرایط مذکور تطبیق می دهند و مدارک تسلیمی را مورد بررسی قرار می دهند و نتایج را به متقاضی اعلام می دارند. در این مرحله باید مبالغ مربوط به اخذ جواز کسب به شماره حسابی نزد بانک ملت واریز شده و اصل و رونوشتی از فیش واریزی به کارشناسان یا مسئولین پرونده تسلیم شود.

متاسفانه تمامی مراحل دریافت جواز به صورت غیر حضوری و الکترونیکی پیش نخواهد رفت و متقاضی باید در طی روال کار چند باری به اتحادیه مراجعه نماید.