اخذ-جواز-کسب

جواز کسب موبایل فروشی

امروزه تلفن همراه یا موبایل به بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده است. بسیاری از اموری که در گذشته زمان و انرژی زیادی از ما می گرفتند؛ با یک اپلیکیشن موبایل به راحتی انجام می شوند. با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت این وسیله کاربردی و هوشمند روز به روز در حال پیشرفت است؛ نیاز جامعه به این وسیله و کالاهای جانبی آن هرگز از بین نمی رود.

از آن جایی که دنیای پر هیاهوی تکنولوژی برای بسیاری از افراد جذاب است؛ خیلی از جوانان علاقه مند هستند که یک مغازه موبایل فروشی داشته باشند؛ برخی از افراد از تکنسین های تعمیر موبایل نیز به عنوان همکاران خود استفاده می کنند. پس از اجاره یا خرید یک واحد مغازه جهت راه اندازی کسب و کار خود، لازم است که در خصوص اخذ جواز کسب موبایل فروشی اقدام کنید.

مراحل دریافت جواز کسب موبایل فروشی

پیش از صحبت در مورد مراحل اخذ این مجوز باید با برخی اصطلاحات در این زمینه آشنا شوید. در قوانین و آیین نامه های پروانه کسب، به محل کسب و کار شما واحد صنفی گفته می شود. در کشور ایران هر صنف خاص برای خود دارای اتحادیه جداگانه است که شما جهت اخذ جواز کسب به صورت حضوری، باید به اتحادیه مذکور مراجعه کنید. البته با توجه به رواج ثبت نام های غیر حضوری امکان ثبت نام در وب سایت iranianasnaf.ir نیز وجود دارد.

مراحل دریافت پروانه کسب موبایل فروشی به شرح زیر است:

ثبت نام غیر حضوری یا مراجعه به اتحادیه و تکمیل فرم های مربوطه که شامل فرم درخواست پروانه کسب و فرم گزارش بازرس اتحادیه است. زمانی که این مرحله را تکمیل کردید؛ باید منتظر مراجعه بازرس بمانید. پس از اینکه بازرس محل کسب را تایید کرد؛ مرحله دوم اخذ پروانه آغاز می شود.

در این مرحله شما باید اقدام به تشکیل پرونده کنید و مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شوند؛ حتما باید ارائه شوند.

جواز کسب موبایل فروشی

  • کپی برابر اصل شده از تمامی صفحات شناسنامه به همراه اصل.
  • کپی برابر اصل شده از دو طرف کارت ملی به همراه اصل.
  • کپی برابر اصل شده از آخرین مدرک تحصیلی.
  • اصل و کپی و برابر اصل شده سند مالکیت واحد صنفی یا اجاره نامه دارای کد رهگیری.
  • کپی برابر اصل شده از گواهی پایان خدمت سربازی.
  • سه عدد عکس در ابعاد 3*4.
  • گواهی گذراندن آموزش های لازم در زمینه اخذ جواز کسب موبایل فروشی.
  • تاییدیه کد پستی که باید از اداره پست منطقه دریافت شود.

در مرحله سوم شما باید استعلام های لازم را از اداره مالیات و فرم آموزش بازرگانی را تحویل دهید. در ضمن درصورتی که نیاز به پروانه تعمیرات تلفن همراه نیز دارید؛ باید جهت درخواست نوبت امتحان نیز اقدام کنید.

در مرحله چهارم تمامی استعلام ها تکمیل می شوند و پرونده تکمیل شده جهت صدور پروانه کسب ارائه می شود. در این خصوص هیئت مدیره جلسه ای ترتیب می دهند و بررسی های نهایی را جهت صادر کردن پروانه کسب انجام می دهند. در نهایت نیز طی یک جلسه که با حضور متصدی انجام می شود؛ تحویل جواز کسب انجام می گیرد.

لازم به ذکر است که خود شخص متقاضی پروانه کسب باید در محل حضور داشته باشد. بازرسین به صورت دوره ای اقدام به بررسی این مسئله خواهند کرد و در صورتی که خود دارنده در محل حضور نداشته باشد؛ بازرس جواز کسب موبایل فروشی را مصادره می کند.