اخذ-جواز-کسب

 جواز کسب میوه فروشی

در هر محله ای همیشه به تعداد میوه فروشی نیاز است که مایحتاج روزانه مردم را به میوه و سبزیجات تامین کنند. این شغل برای کسانی که با زیر و بم کار آشنایی داشته باشند؛ بسیار پردرآمد و عالی خواهد بود ضمن اینکه در برخی از میوه فروشی های بسیار بزرگ در سطح شهر، سبزی خردشده بهداشتی نیز عرضه می شود. بدون شک تنها دانش کافی جهت راه اندازی یک میوه فروشی موفق کافی نیست. متقاضیان باید اقدامات قانونی در این خصوص را نیز انجام دهند.

اخذ جواز کسب میوه فروشی از نخستین اقدامات این امر محسوب خواهد شد. در این نوشته با مراحل و ضوابط راه اندازی این شغل آشنا خواهید شد.

مراحل دریافت جواز کسب میوه فروشی

کلیه صنوفی که در سطح شهر وجود دارند؛ دارای اتحادیه مجزا هستند که جهت دریافت جواز کسب باید به آن مراجعه شود. در این خصوص باید به اتحادیه صنف بارفروشان میوه و تره بار مراجعه و تقاضای دریافت پروانه کسب بدهید. این عمل به صورت حضوری یا با مراجعه به وبسایت ایرانیان اصناف انجام خواهد شد.

البته متقاضیان باید پیش از این کار محل مناسبی جهت راه اندازی میوه فروشی آماده کنند. این ملک می تواند استیجاری نیز باشد. سپس نوبت به فراهم کردن مدارک مورد نیاز می رسد. با توجه به اینکه میوه فروشی با مواد خوراکی در ارتباط است؛ متقاضی جواز کسب باید از نظر پزشکی و بهداشتی نیز بررسی شود و نتایج این بررسی ها را به اتحادیه ارائه کند.

javazmiveforushi

کارشناسی از سوی اتحادیه جهت بازرسی محل کسب مراجعه می کند و آن را با مقررات و استانداردهای مورد نظر اتحادیه مطابقت می دهد. نتایج مشاهدات کارشناس تاثیر بالایی بر موافقت اتحادیه جهت صدور جواز کسب میوه فروشی خواهد داشت.

در صورت مساعد بودن نظر کارشناسان، متقاضی باید جهت اخذ گواهی عدم اعتیاد، سوپیشینه کیفری، اماکن، دارایی، شهرداری و غیره اقدام کند. برخی از هزینه ها همچون حق عضویت در اتحادیه، واریز وجوه قانونی جهت صدور پروانه و غیره نیز وجود دارند که متقاضی باید پرداخت کرده و فیش آن را ارائه کند.

مدارک اخذ جواز کسب میوه فروشی

  1. ارائه فتوکپی برابر اصل شده از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی.
  2. فتوکپی از گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم پزشکی.
  3. آخرین مدرک تحصیلی.
  4. 12 قطعه عکس در ابعاد 3*4.
  5. سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری.