خرید و فروش برند

هر تجارتی این روزها برای حضور در عرضه رقابت و داشتن اثرانگشت منحصر به فرد خود به برند نیاز دارد. با این حال گاهی به دلایل مختلف افراد ترجیح می دهند از برندهای آماده استفاده کنند. خرید و فروش برند آرایشی یکی از فیلدهای برندهای آماده است که در حال حاضر تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

خرید و فروش برند آرایشی چیست؟

یکی از مهم ترین اثرات استفاده از برند در هر تجارتی جلوگیری از سواستفاده رقبا است. در بازارهایی که رقبای بیشتری دارند احتمال هرگونه سو استفاده بیش از پیش وجود دارد. حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی نیز از پررقابت ترین ها به شمار می رود و طبیعتا این خطر در آن بیش از پیش مشاهده می شود.

کلیه برندها در طبقات مختلفی دسته بندی می شوند و در هنگام خرید و فروش برند باید به طبقه آن حتما توجه داشته باشید. طبقه های ۳ و ۵ متعلق به برندهای آرایشی و بهداشتی است. در طبقه سوم محصولات شوینده و آرایشی قرار دارند. طبقه پنجم نیز متعلق به مواد ضدعفونی کننده و آفت کش ها هستند که مورد بحث این نوشته نیستند.

نکاتی در مورد خرید و فروش برند آرایشی آماده

زمانی که برندی به ثبت می رسد به مدت ده سال اعتبار دارد. یکی از نکات مهم در مورد کلیه برندهای آماده این است که باید نوع محصول دقیقا در سند ده ساله برند درج شده باشد. در غیر این صورت اداره بهداشت، غذا و دارو و استاندارد مجوزهای مربوطه را برای آن صادر نمی کنند.

در پاراگراف قبل در مورد طبقه محصولات آرایشی توضیح داده شد. با این حال باید بدانید که امکان دارد که یک برند خاص در چندین طبقه مختلف فعالیت داشته باشد. به عنوان مثال هم آیینه های دستی و کیف لوازم آرایشی تولید کند و هم لوازم آرایشی همچون مداد آرایشی یا شیرپاک کن. این محصولات شاید وجه اشتراکاتی با هم داشته باشند اما در هر صورت در طبقه های مختلفی قرار دارند.

موارد مختلفی در قیمت یک برند آماده در هر حوزه ای موثر است که یکی از این موارد تعداد محصولاتی و طبقاتی است که این برند در آن ها فعالیت می کند. مورد بعدی مدت زمانی است که از میزان اعتبار نام تجاری باقی مانده است. از جمله فاکتورهایی که موجب جلب توجه مشتریان و بالارفتن قیمت برند آماده می شود؛ زیبایی آن است. این مسئله جایگزین کیفیت نیست اما به هر حال در نگاه نخست برای مشتریان جذاب است و موجب ماندگار شدن آن در اذهان می شود.

خرید و فروش برند آرایشی

چگونه برند آرایشی بخریم؟

سایت های مختلفی وجود دارند که به متقاضیان اجازه می دهند؛ در مورد برندهای مختلف از آن ها استعلام بگیرند. برخی از آن ها لیستی از نام های تجاری را به همراه قیمت به شما نمایش می دهند که از میان آن ها مورد مناسب خود را انتخاب کنید. باید دیدن قیمت برخی از برندهای آماده مشهور شاید تصور کنید که ثبت برند به صرفه تر باشد اما باید آوازه این برند را نیز در نظر بگیرید.

زمانی که شما یک برند تازه ثبت می کنید باید هزینه های زیادی را صرف تبلیغات مختلف و جذب مشتری انجام دهید حال آن که یک برند خوش آوازه همه این مراحل را طی کرده است.