اخذ پروانه بهره برداری

خرید و فروش مجوز صنایع

برای اینکه یک واحد صنعتی بخواهد فعالیت خود را آغاز نماید به مجوز هایی نیازمند است. یکی از ابتدایی ترین مجوز ها در این خصوص مجوز صنایع یا جواز تاسیس صنایع می باشد. مرجعی که اقدام به صدور این مجوز می کند وزارت صنایع و معادن می باشد. پس از اینکه واحد صنعتی به مرحله ای رسید که خط تولید و  تمامی تجهیزات و ماشین آلات آن آماده بهره برداری و تولید بود باید برای دریافت پروانه بهره برداری اقدامات لازم را انجام دهد. در حال حاضر آلودگی های زیست محیطی حساسیت های فراوانی را برای شهر تهران به وجود آورده است. به همین جهت وزارت صنایع از صدور پروانه بهره برداری در محدوده 120 کیلومتری شهر تهران اجتناب می نماید. اما درگذشته شرایط به این شکل نبود و مجوز صنایع و کارت شناسایی کارگاه یا همان پروانه بهره برداری به سادگی در داخل شهر صادر می شد. به همین دلیل در شرایط کنونی مجوز های قدیمی فعال دارای ارزش هستند و خرید و فروش می شوند.

خرید و فروش مجوز صنایع

خرید و فروش مجوز صنایع یا خرید و فروش پروانه بهره برداری بیشتر در شهرهای تهران یا کرج متدوال است. به این دلیل که در شهرستان ها مسائل محدوده مجاز مطرح نیست و پروانه بهره برداری به سادگی صادر می گردد.

نرخ و ارزش گذاری پروانه یا مجوز صنایع دارای قواعد مخصوص به خود است. به این صورت که مجوزهای شیمیایی ، پلاستیکی، فلزی و …. هریک دارای ارزش مخصوص به خود می باشد. برای دستیابی به اطلاع دقیق و به روز در این خصوص به شما خواننده عزیز پیشنهاد می کنیم با مشاوران تکسفیر تماس بگیرید.

گفتنی است اصولا بهتر است به جای کلمه خرید و فروش از عباراتی همچون انتقال یا واگذاری پروانه استفاده شود، چون پروانه بهره برداری به ملک تعلق می گیرد.