اخذ پروانه بهره برداری

دریافت پروانه بهره برداری از سامانه ttac

سامانه ttac در واقع درگاهی مرتبط با معاونت غذا و دارو است که از طریق آن مجوزاتی همچون پروانه بهره برداری، پروانه بهداشتی ساخت، پروانه ساخت (تولید قراردادی)، پروانه مسئول فنی کارخانه ای و شناسه کارگاهی اخذ می شود.  با توجه به اهمیت بالای اخذ پروانه بهره برداری در این نوشته قصد داریم؛ در خصوص اخذ پروانه بهره برداری از این سامانه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل دریافت پروانه بهره برداری از سامانه ttac

پیش از توضیح مراحل دریافت پروانه باید با برخی از اصطلاحات این سامانه آشنا شوید. به طور کلی تمامی سایت های تولیدی فرآورده های سلامت محور به نام منبع شناخته می شود. هر سایت تولیدی یا همان منبع باید دارای خطوط تولید اختصاصی جهت تولید فرآورده ها باشد. کلیه منابع براساس تولیدی یا وارداتی بودن از نوع داخلی یا خارجی و براساس فرآورده از نوع مواد اولیه یا فرآورده نهایی قابل عرضه است.

دریافت پروانه بهره برداری از سامانه ttac

منبع ثبت شده داخلی با عنوان پروانه بهداشتی تاسیس و بهره برداری و منبع خارجی با عنوان پروانه بهداشتی منبع شناخته خواهد شد. ثبت منابع پیش نیازی برای ثبت درخواست پروانه فرآورده های سلامت محور خواهد بود. در هر صورت جهت ثبت درخواست و صدور پروانه مربوط به منبع، باید مسئولین فنی مراحلی که گفته می شود را طی کنند.

 • در مرحل اول باید به سامانه http://irc.fda.gov.ir مراجعه کنید. مسئول فنی که قصد دریافت پروانه بهره برداری را دارد؛ باید از قبل در این سامانه ثبت نام کرده باشد و نام کاربری و رمز عبور خود را بداند. در این مرحله با وارد کردن این گزینه ها شخص امکان ورود به سامانه را پیدا می کند.
 • هنگامی که وارد سامانه می شوید؛ تمامی فعالیت های شرکت جهت بررسی در این سامانه نمایش داده خواهد شد. در این منو باید گزینه ثبت منبع غذا و آشامیدنی را انتخاب کنید. پس از این انتخاب صفحه ای شامل یک لیست از منابع غذا و آشامیدنی نمایش داده خواهدشد.
 • در این مرحله باید درخواست منبع جدید را ثبت کنید که در این مرحله به مشخصات مختلفی از جمله اطلاعات منبع که شامل مشخصات صاحب پروانه، کشور، منبع، فرآورده منبع و ماده اولیه مشمول باید وارد شود.
 • فایل مربوط به پروانه بهداشتی منبع باید داخل سایت بارگذاری شود. شماره ثبت پروانه، تاریخ صدور پروانه قبلی، تاریخ اعتبار پروانه قبلی، شماره رای کمیته فنی، تاریخ رای کمیته فنی از جمله اطلاعاتی است که باید وارد شود.
 • پس از تکمیل تمامی مراحل نوبت به وارد کردن مدارک می رسد.

مدارک دریافت پروانه بهره برداری از سامانه ttac

 1. تکمیل فرم درخواست دریافت پروانه بهره برداری از سامانه ttac.
 2. کپی برابر اصل شده مجوزهای مورد نیاز جهت فعالیت.
 3. واریز مبالغ مورد نیاز جهت صدور پروانه بهداشتی کارگاهی در امور مالی معاونت سازمان غذا و دارو.
 4. ارائه قراداد همکاری با آزمایشگاه هایی که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشند.
 5. فهرستی از تجهیزات خط تولید کارگاره.
 6. کروکی از مکان ساختمان کارگاه.
 7. تمامی مدارک باید به صورت اسکن شده در داخل سایت بارگذاری شوند.