اخذ پروانه بهره برداری

دریافت گواهی فعالیت صنعتی

ابتدا شما را با مفهوم گواهی فعالیت صنعتی آشنا می کنیم. این مجوز از سال 1364 تا سال 1381 برای رسیدگی و سازماندهی واحد های صنعتی بدون مجوز صادر می شد(البته پس از اینکه جواز تاسیس اخذ شده باشد). و در حال حاضر صدور آن متوقف شده است. در حال حاضر وزارت صنعت و معدن برای واحد های صنعتی اقدام به صدور پروانه بهره برداری می نماید.

در حال حاضر برای صدور پروانه بهره برداری محدودیت هایی وجود دارد. به خاطر آلودگی هوا در محدوده 120 کیلومتری شهر تهران و 50 کیلومتری اصفهان امکان صادر شدن پروانه بهره برداری وجود ندارد.  اما در  گذشته در رابطه با گواهی فعالیت صنعتی این قوانین وجود نداشت. بنابراین گواهی فعالیت صنعتی در حوزه شهره ها صادر می شد.

دریافت گواهی فعالیت صنعتی

خرید و فروش گواهی فعالیت صنعتی

به دلایلی که در بالا گفته شد، افراد حقیقی و حقوقی که می خواهند در داخل محدوده گفته شده و در داخل شهرک های صنعتی داخل محدوده، کارخانه تاسیس کنند می توانند گواهی فعالیت صنعتی که فعال باشد را خریده و به شهرک های صنعتی در داخل محدوده منتقل نمایند.

موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر دارای تیم تخصصی در زمینه تمامی امور پروانه بهره برداری، همچون اخذ پروانه و خرید و فروش پروانه بهره برداری می باشد. کارشناسان و مشاوران مجرب ما با پشتوانه تجربه و دانش چندین ساله خود به سرعت و در کمترین زمان شما را به اهدافتان می رسانند.

مدارک مورد نیاز برای انتقال گواهی فعالیت صنعتی

برای اشخاص حقوقی ارائه مدارک هویتی مدیر عامل و برای اشخاص حقیقی ارائه مدارک هویتی متقاضی الزامی می باشد.

ارائه نمودن درخواستی به صورت کتبی برای انتقال پروانه یا گواهی فعالیت صنعتی جزو ضروریات است.

جهت انتقال باید تاییدیه های لازم از ارگان های ذی ربط اخذ و ارائه شود.

باید سند مالکیت زمین کارخانه و یا اجاره نامه ای که دارای کد رهگیری باشد ارائه شود.

برای صادر شدن پروانه جدید باید پروانه یا گواهی فعالیت صنعتی قدیمی ضبط شود.