اخذ جواز تاسیس

مجوز تاسیس خانه خلاقیت

دوران کودکی مهم ترین دوران زندگی یک فرد است. در این دوران کودک باید با بازی و کنجکاوی به خلاقیت خود را گسترش دهد. متاسفانه آپارتمان نشینی و زندگی شهری و زندگی در خانه های کوچک امکان ماجراجویی و بازی را از کودکان گرفته است. خانه خلاقیت محلی است که والدین می توانند کودکان خود را به آن بسپرند و خیالشان بابت تربیت و رشد و نمو کودکان راحت باشد. شاید با خودتان فکر کنید که این مراکز چه تفاوتی با مهد کودک دارند؟ در خانه خلاقیت و خانه بازی کودک محیط باز و مناسبی جهت بازی و یادگیری و تجربه های جدید برای کودکان فراهم می شود که این امکان در مهدکودک ها به دلیل رنج سنی متفاوت کودکان وجود ندارد.

اگر شما شخصی هستید که تجربه و دانش کافی جهت راه اندازی خانه خلاقیت را دارید؛ باید جهت انجام این کار اقدام به دریافت مجوز تاسیس خانه خلاقیت نمایید. به خواندن ادامه دهید تا با ضوابط و مدارک مورد نیاز جهت این امر آشنا شوید.

مجوز تاسیس خانه کودک

مقدمات دریافت مجوز تاسیس خانه خلاقیت

یکی از مقدمات اصلی جهت تاسیس خانه بازی و خلاقیت کودکان فراهم کردن لوازم بازی و تفریح و سرگرمی مناسب برای کودکان است. تمامی این وسایل نیازمند محیطی شاداب و امن است که کودکان بتوانند در آن آزادانه تفریح کنند. یکی از اصلی ترین ارکان یک خانه خلاقیت مربی است. شخصی که به عنوان مربی در یک خانه کودک استخدام می شود؛ باید حداقل دو سال سابقه کار در این زمینه را داشته باشد و سن او بین بیست تا چهل و پنج سال باشد. لازم به ذکر است که دارا بودن کارت بهداشت و گواهینامه گذراندن دوره های مرکز مشارکت های فرهنگی برای مربیان الزامی است.

مدارک و ضوابط لازم جهت اخذ مجوز تاسیس خانه خلاقیت

  • متقاضی دریافت مجوز تاسیس خانه خلاقیت باید بین رده سنی بیست و پنج تا شصت و پنج سال سن داشته باشد.
  • حداقل مدرک تحصیلی جهت راه اندازی یک خانه خلاقیت لیسانس است.
  • شخص متقاضی باید دست کم پنج سال سابقه کار فرهنگی و هنری داشته باشد.
  • دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به دین مبین اسلام از جمله ضوابط اصلی است.
  • برای تقاضاکنندگان آقا دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی نیز بسیار ضروری است.
  • گواهی عدم اعتیاد و عدم سوپیشینه کیفری نیز از جمله مدارکی است که باید ارائه شود.
  • کپی از تمامی مدارک هویتی شخص شامل کارت ملی و شناسنامه نیز بسیار مهم است.