اخذ-جواز-کسب

پروانه کسب عطاری

باوجود پیشرفت روزافزون علم و دنیای پزشکی و داروهای شیمیایی باز هم طب سنتی جایگاه ویژه ای بین ایرانیان دارد. دلیل این امر سابقه چندین ساله عطاری ها و استفاده مردم ایران از داروهای گیاهی و سنتی می باشد. در عطاری های موجود در سراسر کشور، انواع ادویه جات و داروهای گیاهی، عرقیجات و سایر اقلام ازین دست به فروش می رسد. صاحبان عطاری ها باید به خواص هریک از این داروهای گیاهی مطلع باشند. لذا جهت ساماندهی این افراد آموزش نیز از واجبات می باشد.

مدارک لازم برای پروانه کسب عطاری

مدارک لازم برای پروانه کسب عطاری

افرادی که می خواهند جواز کسب عطاری بگیرند باید به آدرس اینترنتی www.Iranianasnaf.ir مراجعه کنند و پس از ثبت شدن تقاضای خود کد رهگیری بگیرند. اتحادیه صنوف نیز در صورتی که افراد به صورت حضوری مراجعه کنند، درخواست های رسیده را در سامانه مربوط به صدور پروانه کسب ثبت کرده و رسید ثبت و کد رهگیری را به متقاضی تحویل خواهند داد.

اتحادیه موظف هستند در مدت زمان پانزده روز کاری بعد از اینکه درخواست را دریافت کرد، پس از انجام گرفتن بررسی های انجام شده از محل مورد نظر برای کسب و غیره، نتیجه را به اطلاع متقاضی برساند.

در صورتی که درخواست متقاضی پذیرفته شده باشد، حداکثر ظرف سه ماه باید مدارک و مستندات مورد نیاز برای اخذ پروانه کسب را که در ادامه به آن ها اشاره می شود را به اتحادیه تحویل دهد.

کپی برابر اصل شده تمامی مدارک شناسایی متقاضی در دو نسخه به همراه شش تکه تصویر در ابعاد سه در چهار به صورت پشت نویسی شده. برای اتباع خارجی باید تصویر گذرنامه و یا پروانه اقامت دارای اعتبار ارائه گردد. برای شرکتها نیز باید کپی و اصل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات و اساسنامه شرکت تحویل داده شود.

جهت آقایانی که سنشان کمتر از پنجاه سال می باشد، دو نمونه تصویر از گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم پزشکی باید ارائه گردد.

ارائه تاییدیه اداره پست ناحیه برای کد پستی فرد متقاضی.

کپی برابر اصل شده از مدارک مالکیت محل کسب و یا اجاره نامه عادی یا رسمی که دارای کد رهگیری باشد.

ارائه گواهی از اداره امور مالیاتی در خصوص تشکیل دادن پرونده مالیاتی و یا پرداخت بدهی های مالیاتی که به تصویب رسیده است.

به جز متقاضیان دریافت پروانه کسب موقت و متقاضیان بالای هفتاد سال سن،  افراد موظف به گذراندن دوره های آموزشی اصناف می باشند.

دریافت کارت معاینه پزشکی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای کلیه صنوفی همچون عطاری که مواد خوردنی و آشامیدنی و بهداشتی را شامل می شوند.

واحد صنفی باید به دستگاه کارتخوان مجهز شود.

پس از تحویل دادن مدارک ظرف پانزده روز کاری کارت عضویت اتحادیه و پروانه کسب صادر خواهد شد.