اخذ-جواز-کسب

پروانه کسب موقت

جواز یا پروانه کسب مجوزی است که از سوی اتحادیه صنوف مختلف به افرادی که قصد آغاز یا ادامه کسب و کار خود را دارند به صورت دائمی یا موقت داده می شود.

توجه: 

پروانه کسب موقت یک بار صادر می شود و به مدت یک سال دارای اعتبار است. زمانی که مهلت یاد شده منقضی شود، اتحادیه صنفی به دارنده جواز مهلتی سی روزه خواهد داد تا نسبت به تبدیل پروانه کسب موقت خود به جواز کسب دائمی و پنج ساله اقدام کند. درصورتی که دارنده در این خصوص اقدامی انجام ندهد، واحد صنفی وی بدون پروانه کسب است و فعالیت وی غیر قانونی خواهد بود.

هزینه پروانه کسب موقت

هزینه پروانه کسب موقت

هزینه های مربوط به  اخذ پروانه کسب شامل هزینه های جاری در خصوص حق عضویت صنف و مبلغی بابت دریافت گواهی ها و استعلامات مورد نیاز و دیگر هزینه های می باشد.

هزینه های کلی یاد شده طی پیشنهادات مطرح شده از سوی اتحادیه طرح موضوع شده و زمانی که به تایید هیات عالی نظارت و اتاق اصناف برسد تصویب خواهد شد. مبلغ ریالی کلیه هزینه های نام برده برای پروانه کسب در زمان های متقاوت متغیر است. بنابراین به شما عزیزان پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات دقیق در خصوص هزینه پروانه کسب موقت و دائم با موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر تماس حاصل فرمایید. مشاورن ما در تکسفیر به خوبی پاسخگوی شما مشتریان محترم خواهند بود.

برخی از مشتریان سوال می کنند که آیا میزان حق عضویت سالانه از سوی هیات مدیره تخفیف داده می شود؟ لازم به ذکر است که مقدار حق عضویت تحت عواملی همچون موقعیت جغرافیایی و شغل افراد بوسیله کمسیون نظارت مشخص می شود. مضاف بر اینکه میزان مبلغ حق عضویت سالانه به شکل قسطی یا کامل باید تا پایان سال تسویه شود. بنابراین بخاطر مصوب بودن هزینه ها امکان تخفیف وجود ندارد.