اخذ جواز تاسیس

وام بهین یاب

براساس قوانین بنگاه های مالی کوچک و متوسط با در نظر گیری شرایطی از طریق سایت بهین یاب جهت اعطا منابع مالی مورد بررسی قرار می گیرند. این شرایط از قرار زیر است. ضمن اینکه نرخ سود این نوع از تسهیلات از سوی مصوبه شورای پول و اعتبار تامین می شود.

وام بهین یاب چه شرایطی دارد؟

وام سامانه بهین یاب یه اشخاصی تعلق خواهد گرفت که محصولاتی که تولید می کنند؛ مورد توجه بازار هدف قرار بگیرد و تولیدات در انبار جمع نشوند. البته کلیه این کارگاه ها باید بیزنس پلن مورد قبولی از نظر مالی و اقتصادی و البته فنی جهت توجیه بانک ها و موسسات مالی در اختیار داشته باشند.

کلیه این تسهیلات مشمول واحدهای تولیدی و صنعتی می شود که نقدینگی آن ها به دلیل کمبود بودجه فعالیتی ندارند یا فعالیت آن ها از ظرفیتی که دارند بسیار کمتر است. سوالی که مطرح میشود این است که در مورد بنگاه هایی که در مدت زمانی از گذشته هیچگونه فعالیتی نداشته اند نیز صدق می کند یا خیر؟ در این مورد به شرط ارائه طرح توجیهی مناسب و مطلوب که سودآوری مجدد واحد تولیدی را تضمین کند؛ مثبت است.

وام بهین یاب

ارجحیت دریافت وام با چه کسانی است؟

در برخی از موارد ارجحیتی جهت دریافت وام به افراد اختصاص می یابد. به عنوان مثال افرادی که مطالباتی از دستگاه های دولتی یا کلیه شرکت های وابسته به دولت دارند اما این افراد به تعهدات خود عمل نکرده اند.

در ضمن آن دسته از افرادی که اشتغال زایی پایدار و مناسبی برای مدت طولانی فراهم کرده اند نیز در اولویت دریافت تسهیلات وام بهین یاب قرار خواهند گرفت.

اقدامات لازم جهت دریافت وام بهین یاب

تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی که قصد دریافت وام و تسهیلات را دارند؛ لازم است که در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند و فرم های مورد نیاز در این خصوص را تکمیل نمایند. همزمان نیز باید اقدامات لازم جهت تکمیل و تدوین طرح توجیهی اقتصادی و فنی براساس استاندارهای بانکی انجام شود.

موسسه اعتباری نیز می بایست حداکثر حدود یک ماه پس از تکمیل مدارک متقاضی، مستندات موجود را بررسی کند و نتیجه را به او اطلاع دهد. در صورت دریافت تاییدیه متقاضیان پانزده روز کاری فرصت دارند که به بانک های عامل مراجعه کنند و مدارک تکمیلی را ارائه کنند. در غیر این صورت، درخواست مذکور برگشت داده می شود و در سامانه اطلاعاتی وزارت خانه ثبت می گردد.