اخذ-جواز-کسب

وام پروانه کسب سال ۱۴۰۰

هنگامی که اشخاص یک کسب و کار جدید را راه اندازی می کنند؛ همیشه با مشکلات مالی مختلفی درگیر هستند. امروزه با وجود بدترشدن شرایط اقتصادی این موانع بیشتر و بزرگ تر نیز شده اند. بنابراین همه افراد در پی این هستند که به نحوی این موانع را پشت سر بگذارند و صنف خود را هرچه سریعتر به سوددهی نزدیک کنند.

یکی از مجوزاتی که هنگام راه اندازی واحد صنفی باید اقدام به دریافت آن بکنید؛ پروانه کسب است. این مجوز به صورت دائمی یعنی پنج ساله و موقت یا یک ساله صادر می شود. با توجه به اینکه این مجوز از سوی بانک ها و موسسات مالی به عنوان مدرکی جهت ضمانت پذیرفته می شود؛ خیلی از افراد به دنبال دریافت وام پروانه کسب سال ۹۹ هستند.

قوانین وام پروانه کسب سال ۱۴۰۰+ قوانین مالیاتی

به کلیه واحدهای صنفی که پروانه کسب دارند؛ مبلغ خاصی وام تعلق خواهد گرفت. میزان دقیق این وام تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون میزان اعتبار شما در بانک و مبلغ بازپرداختی است که قادر به تقبل آن به صورت ماهیانه هستید.

ضمن اینکه این مجوز به عنوان ضمانت نامه جهت دریافت وام های مختلف نیز کاربرد دارد. در واقع نکته مهم در این زمینه این است که جواز کسب می تواند به جای ضامن شما باشد. به این معنی که با داشتن پروانه شما دیگر نیازی به معرفی ضامن به بانک جهت دریافت وام و تسهیلات بانکی ندارید. البته ممکن است؛ شرایط دریافت تسهیلات در برخی از بانک ها آنقدر سخت باشد که علاوه بر دریافت جواز به ضامن نیز احتیاج داشته باشید.

در برخی موارد بانک ها امکان دارد؛ از اعطا وام به برخی از مشاغل خودداری کنند. در این صورت راه حل شما این است که اتحادیه صنف خود مراجعه کنید و از هیات مدیره در این رابطه مشورت بخواهید.

 در سال ۱۴۰۰ مالیات برای اصناف و واحدهای تولیدی که کاهش سطح اشتغال نداشته باشند به میزان پنج واحد کاهش‌یافته و از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد محاسبه خواهد شد.

مدارک دریافت وام پروانه کسب سال ۱۴۰۰

  1. ارائه اصل و فتوکپی از پروانه کسب معتبر.
  2. ارائه کپی برابر اصل شده از مدارک شناسایی متقاضی شامل کارت ملی و شناسنامه.
  3. درخواست کتبی متقاضی حقیقی یا حقوقی.
  4. ارائه کپی برابر اصل شده از سند مالکیت یا اجاره نامه دارای کد رهگیری.
  5. در صورتی که متقاضی حقوقی باشد؛ باید کپی شناسانامه مدیران شرکت، مجوزهای صنعتی، اساسنامه، اظهارنامه مالیاتی، اظهارنامه ثبت شرکت، آگهی تاسیس، کپی آگهی آخرین تغییرات شرکت در صورت وجود، تحویل کلیه صورت های مالی شرکت در سال گذشته.

دریافت سریع و آسان وام پروانه کسب سال ۱۴۰۰

نکته مهم این است که اگر هنوز اقدام به دریافت پروانه کسب نکرده اید؛ حتما باید هرچه سریعتر این کار را انجام دهید. با دریافت این مجوز هم اینکه فعالیت های شما شکل قانونی به خود می گیرد و هم اینکه همان گونه که تیترهای بالا به آن اشاره شد؛ بسیاری از موسسات مالی همین مجوز را به عنوان ضامن یا مدارک اصلی وام از شما خواهند پذیرفت و این امتیاز خوبی به حساب می آید.

بنابراین اگر خودتان به مشاغل آزاد مبادرت دارید؛ حتما اقدام به اخذ جواز کسب نمایید. در این خصوص نیز شما می توانید جهت تسریع امور خود به موسسات ثبتی همچون تکسفیر مراجعه کنید. با این کار روال اداری دریافت مجوز شما به سرعت هرچه تمامتر طی خواهد شد.