اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری بهین یاب

پروانه بهره برداری سندی لازم الاجرا و رسمی است که تعیین کننده و نمایانگر زمان بهره برداری از واحدهای صنعتی می باشد. این مجوز که از سوی وزارت صنایع و معادن قابل صادر شدن است در صورت لزوم تمدید می شود. البته دارندگان می توانند آن را با اشخاص ثالث معامله نمایند. جهت اخذ پروانه بهره برداری باید برای کامل کردن پرسشنامه اقدام کنید. آنچه که نیاز به تذکر دارد این است که برای واحد های صنعتی مستقر در حوزه 120 کیلومتری شهر تهران و 50 کیلومتری شهرهای بزرگی همچون اصفهان صادر نمی گردد.

بعد از اخذ مجوزهای لازم، پرسشنامه پروانه باید کامل شود که مرحله بعدی آن تماس با موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر است. پس از کارشناسان ما به شما مشتریان عزیز مشاوره های مورد نظر را ارائه می کنند.برای انجام امور مربوط به اخذ پروانه بهره برداری باید به درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت یا همان سایت بهین یاب مراجعه نمایید.

اخذ پروانه بهره برداری بهین یاب

مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه بهره برداری بهین یاب

  • موافقت نامه رسمی در رابطه با ارگان های دارای صلاحیت.
  • مدارک هویتی مانند فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی برای اشخاص حقیقی و مدیرعامل شرکت برای اشخاص حقوقی.
  • سند مالکیت و یا اجاره نامه زمینی که واحد صنعتی قرار است در آنجا به بهره برداری برسد.

ضوابط صدور پروانه بهره برداری بهین یاب

به طور کلی پروانه بهره برداری به تمامی صنایع غیر فلزی و فلزی ، تولیدی و مونتاژ که از طرف وزارت صنایع و معادن موفق به دریافت جواز تاسیس شده اند و به شکل آزمایشی مرحله تولید را به انجام رسانیده اند اعطا می گردد. البته پس از طی کردن مراحلی که در ادامه گفته می شود.

ارائه نمودن تقاضانامه به صورت کتبی شخص حقیقی یا حقوقی دارای جواز تاسیس.

متقاضی ضمنا باید فرم مربوط به سئوالات صدور پروانه بهره برداری را اخذ و تکمیل کرده و به سوالات مربوطه پاسخ دهد.

کارشناس نیز از پروژه بازدید به عمل آورده و آن را با طرح توجیهی آغازین مطابقت می دهد. و در نهایت گزارشی از پیشرفت طرح مد نظر تهیه کرده و ارائه می کند.