اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری کارخانه

از جمله مقدمات تاسیس و بنیان گذاری یک کارخانه یا واحد تولید اخذ پروانه بهره برداری می باشد. در ابتدای راه اندازی یک کارخانه از سوی وزارت صنایع و معادن ، جواز یا اعلامیه تاسیس دریافت می شود. هنگامی که در یکی از شهرک های صنعتی مجاز مبادرت به راه اندازی کارخانه نمودید و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز را فراهم کردید و از نیروی انسانی مناسب استخدام به عمل آوردید، جهت تولیدات عمده باید پروانه بهره برداری بگیرید.

پس تا اینجا گفتیم که پروانه بهره برداری در این مرحله جایگزین جواز تاسیس می شود. اینکه تا چه زمانی پروانه اعتبار دارد به محل کارخانه بستگی دارد. اگر موقعیت شما در شهرستانها باشد، تا زمانی که واحد تولیدی شما فعالیت می کند و لیست بیمه برای نیروی کار رد می شود، پروانه دارای اعتبار است. اما در استان تهران کمی قوانین متفاوت است. بدین شکل که اعتبار به صورت یک ساله ، سه ساله ، پنج ساله و دائمی در نظر گرفته می شود . تمدید مدت زمان بستگی به فعال ماندن کارخانه دارد.

واحد های دارای پروانه مواد اولیه پلاستیکی و شیمیایی خود را می توانند با نرخ دولتی و مناسب فراهم کنند (جدا ازینکه می توانند در مناقصات دولتی به آسانی شرکت کنند و اعتبار بالایی داشته باشند) . پس مزایای زیادی برای دارندگان پروانه بهره برداری در نظر گرفته شده است.

پروانه بهره برداری کارخانه

مراحل اخذ پروانه بهره برداری کارخانه

اولین قدم ثبت نام در سامانه اینترنتی بهین یاب می باشد. آدرس تارنمای آن http://behinyab.ir می باشد. پس از اینکه تقاضای خود را ثبت کردید باید یک پرسشنامه هم تکمیل کنید که برای متقاضیان تعبیه شده است.

کارشناسان تقاضای ثبت شده شما را بررسی می کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به کارخانه شما خواهند آمد. کارشناس ظرفیت های کارخانه را با طرح توجیهی و قوانین مربوطه مطابقت می دهد و نتیجه را اعلام می کند.

برای صدور پروانه باید از ادارات مختلفی استعلام به عمل آید که در صورت مثبت بودن نتایج پروانه بهره برداری صادر می شود.