اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری گاوداری

از جمله مجوزهایی که جهت اشتغال در فعالیت های دامداری مورد نیاز است می توان به پروانه بهره برداری گاوداری یا دامداری اشاره کرد. این مجوز پس از اینکه متقاضیان جهت تاسیس واحد اقدامات لازم را انجام دادند، در زمان مشخصی صادر می گردد.

بعد از اینکه شخص دارنده جواز تاسیس دامداری پایان عملیات راه اندازی ماشین آلات را اعلام کرد، کمیسیون صدور پروانه بهره برداری استان مورد تقاضا تا دو هفته کاری جهت بازدید از تاسیسات مربوطه اقدامات لازم را انجام می دهد. در صورتی که مشاهدات مورد تایید کارشناسان باشد تا یک هفته بعد پروانه بهره برداری گاوداری صادر می گردد. البته هنگام صدور پروانه بهره برداری، جواز تاسیس از متقاضی گرفته شده و ابطال می شود.

یکی از نکات مهم در این رابطه این است که اگر واحد دامداری یا گاوداری به نوسازی نیازمند باشد، این موضوع باید در کمیسیون استان مطرح شود و پس از کسب موافقت، حداکثر 6 ماه جهت مرتب کردن و حداکثر 2 سال برای نوسازی واحد به متقاضی زمان داده می شود.

پروانه بهره برداری گاوداری

تعهدات متقاضی صدور پروانه بهره برداری گاوداری

ممنوعیت احداث تاسیسات و ساختمان مضاف بر نقشه و طرح تصویب شده بدون گرفتن تاییده مرجع صادر کننده پروانه.

در صورتی که صاحب ملک پس از اخذ پروانه بهره برداری ضمن دریافت اجازه از کمیسیون های مرتبط واحد خود را تبدیل به شرکت نماید، تغییر نام بدون مانع خواهد بود.

در صورتی که طی یک وکالتنامه 4 ساله غیرقابل عزل دیگر شرکا پروانه را به نام هریک از شرکا تغییرنام دهند مانعی وجود نخواهد داشت.

دامداران باید توجه داشته باشند که دریافت یک پروانه به معنی مجوزی برای پرورش تمام انواع دام نمی باشد.

دامداران همچنین تنها به میزان ظرفیت ذکر شده در پروانه اخذ شده مجاز به پرورش و نگهداری از دام می باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه بهره برداری گاوداری

اگر ملک دارای سند مالکیت است باید اصل آن به همراه یک نمونه رونوشت از آن ارائه شود. برای ملک استیجاری نیز باید اجاره نامه رسمی ارائه شود که دست کم به مدت 20 سال غیر قابل فسخ باشد.

در خصوص واحدهای دامپروری که طبق مصوبات به ارائه اراضی کشت علوفه نیازمند می باشند باید از مدیریت کشاورزی استان مورد تقاضا گواهی ای مبنی بر موجود بود آب مورد نیاز برای کشت علوفه و یا حفر چاه الزامی می باشد.

ارائه مدارک هویتی شخصیت حقیقی یا حقوقی متقاضی اخذ پروانه .