اخذ-جواز-کسب

پروانه کسب در خارج از کشور

هر کشوری برای صدور پروانه کسب قوانین مختص به خودش را دارد. در کشوری همچون آمریکا که دارای ایالت های متعددی می باشد، صدور پروانه کسب از ضوابط ایالتی تبعیت می کند. در هر ایالت بسته به موقعیتهای اقلیمی و آب و هوا و فعالیت های اقتصادی مجوز انجام کسب و کار صادر می گردد.

نکته جالبی که باید بدانید اینکه برخی از کشورها همچون بریتانیا برای شروع کسب و کار خود مجوز یا کسب و کاری صادر نمی شود و نیازی نیست که مبلغی را به شکل دوره ای بپردازند. خب البته نظارت بر قانونی بودن کسب و کارها به شکل دیگری انجام می شود.

پروانه کسب در خارج از کشور

اما در کشورهایی که جهت قانونمند کردن فعالیت های اقتصادی پروانه کسب صادر می شود، هزینه ای برای نظارت بر کلیه امور اقتصادی باید پرداخت شود. و در صورتی که اینکار را انجام ندهند نمی توانند فعالیت کنند. البته در کشور ایران دارندگان پروانه کسب مشمول دریافت وام و تسهیلات بانکی نیز می شوند یا حتی می توانند بواسطه دارا بودن جواز کسب ضمانت بازگشت مبلغ وام را انجام دهند.

لذا در این گونه کشورهایی که برای شروع فعالیت اخذ پروانه کسب در اولویت است، باید با ارگان های مختلف همچون شهرداری و وزارت بهداشت و سازمان های محیط زیست بر حسب مورد هماهنگی های لازم انجام گیرد. به فرض مثال امور مربوط به خوراکی همچون قصابی و… از وزارت بهداشت مجوز می گیرند. یا برای اخذ پروانه کسب کافی نت باید از نیروی انتظامی تاییدیه دریافت شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین اخذ پروانه کسب می توانید با مشاوران تکسفیری تماس حاصل فرمایید. کارها از آنچه که فکر می کنید ساده تر پیش خواهد رفت.