اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس از اداره صنایع

با استفاده از جواز تاسیس صنایع که از سوی وزارت صنایع و معادن وبرای راه اندازی یک واحد مونتاژ یا تولیدی همچون کارخانه اخذ می گردد. تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی پیش از ایجاد واحد تولیدی باید جواز تاسیس وزارت صنایع بگیرند. تنها تفاوتی که بین جواز تاسیس حقیقی و شرکتی یا حقوقی وجود دارد این است که: اگر بخواهید تسهیلات بانکی با مبلغ بالای 1 میلیارد دلار بگیرید باید جواز تاسیس به صورت حقوقی باشد.

اخذ مجوز تولید از اداره صنایع

برای اخذ جواز تاسیس ابتدا باید برای تنظیم طرح توجیهی اقدام کنید. زیرا با استفاده از آن سرمایه گذار اطلاعات دقیقی از پتانسیل ها و مسائل مالی و اقتصادی و فنی پروژه به دست می آورد.

اخذ جواز تاسیس از اداره صنایع چه مراحلی دارد؟

1-ابتدا باید در سایت ثبت نام نمایید.
2-پس از ثبت نام به شما نام کاربری و رمز عبور تعلق خواهد گرفت.
3-در این مرحله شما باید اقدام به نوشتن و تنظیم طرح توجیهی کنید.
4-کارشناسان مدارک را بررسی کرده و در صورت کامل و بی نقص بودن اطلاعات جواز تاسیس صادر می شود.
4-بعد از صدور جواز باید نسبت به اخذ پروانه بهره برداری نیز اقدام کنید.

اخذ جواز تاسیس اداره صنایع

پرسش و پاسخ در زمینه جواز تاسیس اداره صنایع

هر شخص با کد ملی خود تنها یک بار می تواند در سامانه اخذ جواز تاسیس صنایع یا همان بهین یاب ثبت نام کند. حال برای حل این مسئله چه راه حلی وجود دارد؟

باید بدانید که جواز تاسیس اداره صنایع قابل انتقال به غیر می باشد. پس متقاضی می تواند جواز مرتبط با فعالیت خود را از افراد دیگر خریداری نماید.

اخذ جواز تاسیس اداره صنایع چه قدر اعتبار دارد؟

جواز صادر شده از زمان صدور به مدت یک سال دارای اعتبار می باشد. پس از سپری شدن این زمان با نظر کارشناسان و در نظر گرفتن پیشرفت کار متغییر است . در صورتی که دارنده جواز درخصوص تمدید اقدامی انجام ندهد، جواز خود به خود باطل می شود.

آیا ارائه طرح توجیهی برای اخذ جواز تاسیس از اداره صنایع الزامی است؟

الزام تنظیم طرح توجیهی با توجه به مرجع صادر کننده جواز تاسیس متفاوت است. اگر مرجع صادرکننده، وزارت صنعت و معدن و تجارت باشد با پیش طرح توجیهی نیز جواز صادر شده و نیازی به ارائه طرح توجیهی کامل نمی باشد. در مقابل برای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارائه طرح توجیهی کامل جهت صدور جواز تاسیس الزامی است.

جواز تاسیس صنایع در چه صورتی باطل می شود؟

جواز در صورت منقضی شدن مهلت اعتبار و یا به درخواست صاحب آن باطل می گردد.

پس از اخذ جواز تاسیس صنایع امکان تولید انبوه کالا وجود دارد؟

برای آغاز تولیدات انبوه براساس نوع فعالیت و نوع کالا باید مجوز های دیگری همچون استانداردها و مجوز های بهداشتی اخذ نمایید. حال آنکه جواز تاسیس تنها یک موافقت نامه جهت راه اندازی کارخانه و یا کارگاه تولیدی می باشد.

در صورتی که در خصوص هزینه و مراحل اخذ جواز تاسیس صنایع نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با کارشناسان موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر تماس بگیرید.