اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس بتن آماده

تاسیس نمودن یک کارخانه تولید بتن آماده زیرگروه کارخانجات صنعتی محسوب می شود. بنابراین برای اخذ جواز تاسیس بتن آماده باید از طریق وزارت صنعت معدن و تجارت اقدام شود. اگر بخواهیم تعریف جامعی برای مجوز تاسیس بتون آماده ارائه دهیم اینطور می گوییم: سندی که براساس پرسشنامه متقاضی صادر می شود و ظرفیت و نوع تولیدات را مشخص می کند. برای اخذ این مجوز باید از سامانه بهین یاب اقدام شود و اصولا هدف از صدور آن، ایجاد ظرفیت های جدید، انتقال، توسعه و تکمیل ظرفیت های موجود کارخانه است. اطلاعاتی که در جواز تاسیس ذکر می شود اعم از: شناسه کسب و کار، شماره و تاریخ ثبت دبیرخانه، نام و شناسه شخص حقوقی و حقیقی دارنده جواز، فهرست محصولات، ظرفیت و ارزش ماشین آلات داخلی و خارجی، تعیین مدت اجرای طرح و…. می شود.

قوانین مربوط به جواز تاسیس بتن آماده

این مجوز برای مدت 12 ماه دارای اعتبار است. پس از گذشت این مدت اگر پیشرفت فیزیکی صورت گرفته باشد برای یک دوره دیگر تمدید می شود.

جواز تاسیس را نمی توان به نام چند شخص حقیقی یا حقوقی صادر کرد.

برای اشخاص حقیقی یا حقوقی خارجی با رعایت دستور العمل های مربوطه جواز تاسیس صادر می شود.

جواز تاسیس برای کارخانجات صنعتی مستقر در شعاع 120 کیلومتری شهر تهران و 50 کیلومتری اصفهان و شهرهای بزرگ قابل صدور است.

تغییر نام مجوز، نیاز به ارائه روزنامه رسمی برای اشخاص حقوقی و گواهی اسناد رسمی برای اشخاص حقیقی دارد.

صدور جواز تاسیس بتن آماده در مناطق آزاد جزو وظایف سازمان مسئول منطقه است.

جواز تاسیس بتن آماده

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس بتن آماده

اشخاص حقیقی

گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم پزشکی ویژه آقایان

فتوکپی از تمامی مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه متقاضی

آدرس و کد پستی محل اقامت و شماره تماس

ارائه لیستی از کالاهای درخواستی برای تهیه واحد صنعتی

اشخاص حقوقی

روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات شرکت در صورت وجود (وجود کلمه تولید در نام شرکت الزامی است)

آدرس و شماره تماس از محل استقرار شرکت

ارائه کالاهایی که برای تولید به آن نیاز دارید

مراحل صدور جواز تاسیس بتن آماده

برای صدور انواع جواز تاسیس و پروانه بهره برداری سامانه ای با نام بهین یاب در نظر گرفته شده است. بنابراین تمامی مراحل تکمیل پرسش نامه و ارسال مدارک و…. باید از همین بستر انجام شود. طبق مراحلی که در سایت بهین یاب به آن اشاره شده کلیه مراحل اخذ جواز را در چهار مرحله زیر می توان خلاصه کرد:

وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور

پرکردن تقاضانامه و ثبت کردن آن

تعیین نمودن اولویت موضوعات

صادر شدن جواز تاسیس به نام متقاضی

باید توجه داشته باشید که برای هر شخص حقیقی و با هر کدملی تنها یک مرتبه می توان کلمه کاربری و رمز عبور دریافت کرد.

اقدامات پس از اخذ مجوز تاسیس بتن آماده

بعد از اینکه جواز تاسیس بتن آماده را دریافت کردید؛ می توانید برای دریافت زمین در شهرک های صنعتی معرفی نامه بگیرید. در صورتی که متقاضی نیاز به تسهیلات مالی داشته باشد؛ امکان گرفتن وام از بانک های داوطلب وجود دارد که بازپرداختی چند ساله و سود کم دارند. البته برای اخذ نمودن تسهیلات بانکی نیاز است طرح توجیهی مناسبی که تمامی جنبه های پروژه را در نظر گرفته باشد، را آماده کنید.

پس از فراهم کردن زمین و امکانات لازم برای بهره برداری از کارخانه، همچنین استخدام کردن نیروی کار لازم و به انجام رساندن تولیدات آزمایشی باید در اولین فرصت برای دریافت پروانه بهره برداری بتن آماده اقدام کنید. لازم به ذکر است که این مجوز نیز از درگاه اینترنتی بهین یاب و طی دستور العمل های مندرج صادر خواهد شد.

اگر فرصت و دانش کافی برای طی کردن مراحل و یا آماده کردن مدارک را ندارید، از حمایت و تخصص موسساتی همچون تکسفیر جهت پیشبرد اهداف خود کمک بگیرید. تکسفیر به پشتوانه سالها تجربه و تخصص خود قادر است در سریعترین زمان ممکن امور دریافت جواز تاسیس را برای شما به انجام برساند.