اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس

جواز تاسیس نوعی موافقت نامه اصولی است ک جهت تاسیس طرح های عملیاتی و پروژه های عمرانی از سوی وزارت صنعت و معدن و تجارت اخذ می شود. مدت اعتبار این مجوز یک سال است و زمانی که متقاضی واحد صنعتی را برای بهره برداری آماده کرد باید جهت تولید و بهره برداری گسترده باید برای دریافت پروانه بهره برداری اقدام کند.

دارندگان جواز تاسیس از مزایای فراوانی همچون دریافت زمین و تسهیلات بانکی با شرایط ویژه بهره مند خواهند شد. ولی محدودیت هایی نیز برسر راه اخذ جواز تاسیس وجود دارد، یکی از این محدودیت ها مکان جغرافیایی واحد صنعتی می باشد. بدین منظور تا شعاع 120 کیلومتری شهر تهران به دلیل جلوگیری از دامن زدن به آلودگی هوای پایتخت، امکان صدور جواز تاسیس وجود ندارد.

جواز تاسیس بهین یاب

جواز تاسیس بهین یاب

برای دریافت جواز تاسیس باید به سایت بهین یاب به نشانی اینترنتی http://behinyab.ir مراجعه کنید. در این سامانه شما می توانید فرآیند صدور، اصلاح، تمدید و انتقال جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری را پیگیری نمایید. جهت شروع مراحل صدور جواز تاسیس بهین یاب ابتدا فرم اولیه را کامل کنید. این فرم شامل اطلاعات کلی در خصوص طرح ، استان مورد تقاضا و… می باشد. در پایان این مرحله به متقاضی یک شناسه کاربری و رمز عبور تعلق می گیرد. باید توجه داشته باشید که هر شخص با کد ملی مشخص تنها یک شناسه کاربری تعلق می گیرد. لذا تنها یک بار می تواند در سایت بهین یاب ثبت نام کند. پس از طی شدن مرحله مذکور باید برای تهیه و نگارش طرح توجیهی پروژه عملیاتی خود اقدام کنید(طرح توجیهی یا مطالعه امکان سنجی باعث می شود سرمایه گذار بتوانید همه جوانب پروژه را مورد سنجش قرار دهد).