اخذ جواز تاسیس

چگونگی صدور جواز تاسیس در اصفهان

استان اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی در کشور بستر مناسبی برای راه‌اندازی کارخانجات تولیدی است و صنعت و تجارت در این استان رونق قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. به همین جهت بسیاری از صنعتگران به دنبال اخذ جواز تاسیس در اصفهان هستند.

اگر خواهان این هستید که در استان اصفهان کارخانه یا واحد صنعتی تاسیس کنید باید یک شهرک صنعتی را به عنوان محل فعالیت خود انتخاب نمایید. برای این منظور می‌توانید لیست شهرک‌های صنعتی را بررسی کرده و از میان آنها مورد مناسب خود را پیدا کنید. از جمله این موارد می‌توان شهرک صنعتی سگزی، رازی و… را نام برد.

اخذ جواز تاسیس در اصفهان

مراحل اخذ جواز تاسیس در اصفهان

دریافت زمین در شهرک‌های صنعتی

همانگونه که گفته شد سرآغاز پروسه جواز تاسیس یافتن یک زمین صنعتی برای احداث کارخانه است. اما نیازی نیست نگران باشید. در ابتدا تنها کافیست به شرکت شهرک‌های صنعتی مراجعه کرده و در مورد موجود بودن زمین استعلام به عمل ‌آورید. در صورت مثبت بودن استعلام، پس از اخذ جواز تاسیس قرارداد واگذاری زمین را منعقد کرده و مقدمات احداث کارخانه را انجام دهید.

استعلام از ارگان‌های ذی صلاح

در صورتی که فعالیت شما در حوزه‌های محیط زیستی یا غذا و دارو باشد، شرکت شهرک‌های صنعتی احتمالا پیش از اعلام نتیجه از سازمان غذا و دارو و محیط زیست استعلام به عمل میاورد. بنابراین لازم است خودتان در استان اصفهان به معاونت غذا و دارو در خیابان ملاصدرا و یا اداره کل محیط زیست در فلکه لاله مراجعه کنید.

ثبت نام در بهین یاب

جهت دریافت جواز تاسیس و هرگونه مجوزهای تولیدی و صنعتی در اصفهان می بایست به درگاه خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت یا همان بهین یاب مراجعه نمایید. در مرحله نخست باید در این درگاه ثبت نام به عمل آورده و اطلاعات خود را وارد نمایید. این اطلاعات شامل مشخصات متقاضی حقیقی یا حقوقی، مشخصات فنی تجهیزات و سوله‌های کارخانه و…. است.

زمانی که جواز تاسیس صادر می‌گردد، باید عملیات ساخت و ساز واحد صنعتی و راه اندازه خط تولید و ماشین‌آلات آغاز  گردد. پس از طی این مراحل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری باید تبدیل گردد.