خرید و فروش برند

خرید لوازم خانگی نیازمند هزینه هنگفتی است. به همین خاطر خریداران از برندهای معتبر لوازم خانگی خرید می کنند که هم کیفیت مناسبی داشته باشد و هم در صورت بروز خرابی بتوان از گارانتی استفاده کرد. از آن جایی که ثبت برند طولانی و پردردسر است؛ می توان برای فعالیت در این حوزه به خرید و فروش لوازم خانگی روی آورد.

خرید و فروش برند لوازم خانگی چگونه انجام می شود؟

برخی از لوازم خانگی برقی و برخی غیربرقی هستند. اکثر لوازم غیربرقی در گروه ظروف قرار می گیرند. همانطور که می دانید برندها در طبقات مختلفی دسته بندی می شوند. در مورد لوازم خانگی طبقات شماره هفت و یازده مربوط به لوازم برقی و طبقه بیست و یکم مختص ظروف هستند.

خرید و فروش برند لوازم خانگی برای خریدار و فروشنده مزایای مختلفی دارد و هر یک می توانند با این کار به سود برسند. افرادی که قصد خرید برند لوازم خانگی را دارند؛ میتوانند از طریق مراکز فعال در این زمینه لیستی از برندهای آماده و ثبت شده را دریافت کنند.

هر یک از برندهای آماده براساس میزان اعتبار و قدمتی که دارند و برخی فاکتورهای دیگر، ارزشگذاری می شوند. خریداران می توانند با توجه به نیاز خود یک مورد را انتخاب کنند و در نهایت برند به نام خریدار جدید منتقل خواهد شد.

این روال چندان پیچیده نیست اما باید برای اطمینان از درستی نقل و انتقال سند صلح حتما در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده و در نهایت نیز آگهی مربوط به انتقال آن در روزنامه درج شود.

تشخیص کیفیت کالاهای تحت برند آماده لوازم خانگی برعهده مرجع قانونی ثبتی است.

مالیات برند آماده لوازم خانگی

هرگاه برند ثبت شده ای تولیداتی نداشته باشد؛ براساس قانون مالکیت معنوی به آن مالیاتی نیز تعلق نخواهد گرفت. البته این قانون زمانی صحیح است که برند لوازم خانگی کارشده نباشد.