اخذ پروانه بهره برداری

مشاوره اخذ پروانه بهره برداری

پیش از آنکه واحد صنعتی خود را بنیان گذاری کنید باید روالی را که در ادامه با هم بررسی می کنیم را طی کنید. اول اینکه اگر جواز تاسیس ندارید باید جواز تاسیس بگیرید. البته اگر واحد تولیدی شما آماده بهره برداری است می توانید یک راست سراغ پروانه بهره برداری بروید و از یک مرحله از کارتان گذر کنید. برای آن دسته از صاحبان سرمایه ای که در یکی از شهرک های صنعتی مجاز جواز تاسیس گرفته اند و تجهیزات و ماشین آلات مورد نظر برای راه اندازی تولیدات خود را فراهم کرده اند، هنگامی که برای اخذ پروانه بهره برداری اقدام می کنند، پروانه جایگزین جواز تاسیس خواهد شد.

یکی از اهداف صادر کردن پروانه بهره برداری این است که ظرفیت و همچنین نوع محصولی که در یک کارخانه قرار است تولید شود مشخص گردد. به این صورت که حجم تولیدات در طول یک سال با توجه به تجهیزات خط تولید برای مدت زمانی بالغ بر 5 هزار ساعت در نظر گرفته می شود . پس اگر بخواهید کالای جدیدی به تولیدات خود بیافزایید یا اینکه حجم تولیدات خود را بیشتر کنید، پروانه قبلی دیگر مناسب شما نیست و باید پروانه ای با مشخصات جدید اخذ نمایید.

اخذ پروانه بهره برداری چه مزیت هایی دارد؟

می توانید در مناقصه های خصوصی و دولتی شرکت کنید.

می توانید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کنید آن هم بدون پرداختن حق گمرک!

از انرژی برق با نرخی که برای صنایع در نظر گرفته شده بهره مند خواهید شد.

از پرداخت حق بیمه برای کارکنان جدید خود معاف خواهید شد.

بخشودگی معقولات بانکی و مالیاتی برای آن دسته از واحدهای صنعتی که تازه تاسیس هستند یا می خواهند فعالیت های خود را افزایش دهند.

برای کالاهایی که حتما باید نشان استاندارد داشته باشند به سادگی می توانند نشان استاندارد بگیرید.

می توانید به آسانی برند ثبت کنید.

مشاوره اخذ پروانه بهره برداری

محدودیت های اخذ پروانه بهره برداری

در خصوص صدور پروانه بهره برداری در تمامی شهرها باید کلیه استانداردهای محیط زیستی کاملا رعایت شود. همچنین اگر واحدی در فاصله ای کمتر از 120 کیلومتر از شهر تهران ساخته شده باشد برایش پروانه بهره برداری صادر نمی شود.

مدارک و مراحل اخذ پروانه بهره برداری

  • درخواست اخذ پروانه باید به صورت کتبی ارائه گردد.
  • مدارکی مورد نیاز شامل: پرسشنامه تکمیل شده ، مدارک هویتی متقاضی حقیقی و یا کپی از مدارک ثبت شرکت متقاضی حقوقی ،پایان کار ساختمان( برای واحد های صنعتی استیجاری اجاره نامه ارائه می شود). ارائه تاییدیه از اداره محیط زیست، اداره کارو امور اجتماعی، معاونت دارویی و غذایی دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهداشت بسته به نوع پروانه .
  • بعد از تحویل مدارک و استعلام از ادارات ذکر شده، نوبت به بازدید کارشناس می رسد.
  • پس از اینکه واحد صنعتی توسط کارشناسان تعیین ظرفیت شد، هزینه های مورد نیاز را باید واریز نمایید.
  • صادر شدن پروانه بهره برداری.