اخذ جواز تاسیس

مجوز صرافی ارز دیجیتال

بسیاری از افراد سوال می کنند که چگونه یک صرافی ارز دیجیتال بزنیم؟ برای این منظور به مجوز صرافی ارز دیجیتال نیاز است. ضرورت استفاده از ارزهای دیجیتال هر روز به جهت سهولت تبادلات ارزی در کشور ما بیشتر می شود. به همین جهت نیز باید مقررات حوزه رمز ارزهای دیجیتال هر چه سریعتر تعیین شود. به همین جهت دستور العمل هایی در خصوص ارائه مجوز به صرافی های ارز دیجیتال و تخصیص کیف پول اختصاصی به آن ها در جلسه مربوط به کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی بررسی گردیده است.

پیش از این نیز الزامات و ضوابطی که باید در حوزه ارز دیجیتال رعایت شود از طریق سایت بانک مرکزی ارائه شده بود. این سند رمزارزها را به بخش های ملی، منطقه ای و جهان روا تقسیم می کند. مجوز ارزهای دیجیتال از نوع منطقه ای و ملی را بانک مرکزی صادر می کند. در این دسته بندی بیت کوین، اتریوم و غیره در گروه ارزهای دیجیتال جهان روا قرار می گیرند که به عنوان ابزار پرداخت داخلی از آن ها یاد نشده است.

لازم به ذکر است که مجوز صرافی آنلاین دو سال یا ۲۴ ماه خواهد بود.

مجوز صرافی ارز دیجیتال

شرایط لازم جهت صدور مجوز صرافی ارز دیجیتال

برای اخذ مجوز شرکت صرافی ابتدا باید به ثبت برسد و یکی از شرایط دریافت مجوز ارائه مدارک ثبت یا تاسیس شرکت و ضمانت نامه حسن اجرای تعهدات مورد تایید بانک مرکزی است. در این خصوص دریافت استعلام از اماکن، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان مالیاتی مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز

  • فتوکپی از جواز تاسیس
  • فتوکپی از اساسنامه شرکت صرافی
  • ارائه گواهی نامه مربوط به حسن انجام مهارت های عملیات صرافی
  • فتوکپی از روزنامه آگهی تاسیس شرکت یا آخرین تغییرات در صورت وجود

از زمان تحویل مدارک تا زمان صدور مجوز حداکثر شش ماه طول می کشد.