ثبت برند در تکسفیر

سوالات خود را از ما بپرسید…

برند چیست؟

برند یا نام تجاری، بیان کننده خصوصیات اصلی یک محصول می باشد که مفاهیم و احساسات مختلفی را به مشتریان القا می نماید. به همین جهت مشتریان درهنگام خرید به برند اجناس دقت می کنند. بنابراین، نخستین قدم برای شروع یک فعالیت اقتصادی و تولیدی، ثبت برند محصول می باشد. در ادامه با مراحل و روند ثبت برند و علائم تجاری بیشتر آشنا خواهید شد.

ثبت برند

تمامی مشاغل در شاخه های مختلف بازرگانی، تولید و … می توانند برای اخذ برند اقدام کنند و پس از ثبت برند، شما به مدت ۱۰ سال مالک آن می باشید و پس از طی شدن این مدت قابل تمدید است. برند اخذ شده قابل نقل و انتقال می باشد و شما می توانید در صورت تمایل، اجازه دهید دیگران هم بتوانند از برند شما استفاده کنند که البته باید به ثبت برسد.هنگامی که شما برندی را به نام خود ثبت می کنید، ایده های خود را از کپی برداری های غیر قانونی رقبای صنف خود حفظ می کنید و به بیان دیگر برند در انحصار شما خواهد بود.

نکته: شما می توانید چندین برند به ثبت برسانید، البته به شرطی که برای هرکدام اظهار نامه مجزا تنظیم کنید.

در صورتی که در خصوص ثبت شرکت ، ثبت برند در کرج نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان تکسفیری آماده خدمت رسانی به شما می باشند.

اظهارنامه ثبت برند شامل چه مواردی می باشد؟

  • مشخصات متقاضی برند و سمتی که دارد .
  • اگر متقاضی دارای نماینده قانونی می باشد مشخصات نماینده قانونی باید ذکر شود.
  • در صورتی که فرد درخواست کننده ثبت برند مقیم ایران نباشد، باید نام و محل اقامت شخصی که می تواند ابلاغ ها را دریافت کند را نیز اعلام نماید.
  • در صورت درخواست داشتن حق تقدم، محل و تاریخ اظهارنامه علامت تجاری در خارج نیز می بایست قید شود(باید ذکر شود که مدت زمان حق تقدم در ثبت علامت تجاری مدت شش ماه از زمانی که اظهارنامه اصلی ارائه شده، می باشد)

حق تقدم در ثبت چه معنایی دارد؟

حق تقدم مزایای فراوانی برای شخص درخواست کننده آن درکشورهای دیگر دارد.

اخذ پروانه بهره بردای و تنظیم طرح توجیهی، اخذ استاندارد از خدمات شاخص موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر می باشد. با ما تماس بگیرید!

مدارک لازم برای اخذ برند

برای ثبت برند به چه مدارکی نیاز است ؟

  • کامل کردن فرم اظهارنامه ثبت برند
  • کپی از مدارک شناسایی مالکین یا اشخاص حقیقی
  • ارائه  کپی از مجوز فعالیت یا پروانه کسب
  • ارائه کپی از علامت انتخابی برای علامت تجاری
  • ارائه کردن مدارک مربوط به حق تقدم برای درخواست کنندگانی که می خواهند از مزایای حق تقدم استفاده نمایند

نکته: در صورتی که تمایل دارید برند لاتین به ثبت برسانید، می بایست پیش از آن برای اخذ کارت بازرگانی نیز اقدام نمایید و هنگام ثبت برند، یک کپی از کارت بازرگانی خود نیز ارائه دهید.

موسسه ثبتی و حقوقی تکسفیر دارای سابقه فراوانی در زمینه ثبت برند، ثبت شرکت در کرج، خرید و فروش شرکت و دیگر خدمات ثبتی می باشد و شما عزیزان را در این مهم یاری خواهد کرد، کافیست با مشاوران تکسفیری تماس بگیرید